Xbox hráči môžu v budúcnosti očakávať „AAA japonské exkluzivity“

Xbox hráči môžu v budúcnosti očakávať „AAA japonské exkluzivity“

 

Ďalší pokus o prienik.

Xboxu sa nedarí dobyť japonský trh prakticky od svojho vzniku a nič nenasvedčuje tomu, že by sa to malo v najbližších rokoch zmeniť. Japonsko je doslova Nintendo krajinou a vzhľadom na nedostatok hier, ktoré by vyhovovali tamojšiemu publiku Xbox nemá veľa šancí ako zaujať.

Vedenie platformy sa však snaží a aj preto počas nedávnej výstavy Tokyo Games Show šéf Xboxu Phil Spencer potvrdil, že Xbox hráči môžu v budúcnosti očakáva AAA exkluzivity od japonských štúdií. Na otázku, či môžu Xbox hráči očakávať „unikátne Japonské AAA exkluzívne hry ako Lost Odyssey či Blue Dragon“ odpovedal: „Myslím, že to môžete očakávať.“

„V skutočnosti," pokračoval, "sme vydali Hi-Fi Rush v januári 2023. Možno to nebol taký významný titul ako Blue Dragon, ale určite bol kvalitný. Súčasťou Xbox Game Studios sú aj japonskí tvorcovia hier, a hoci niektoré tituly ešte nemôžeme oznámiť, v súčasnosti vyvíjame nové hry v spolupráci s japonskými spoločnosťami. Verím, že s ďalším rastom, vrátane first-party a third-party, sa môžete v budúcnosti tešiť na príchod ešte väčšieho počtu japonských titulov."

Xbox má vďaka akvizícii Bethesdy v rukách prvé vlastné japonské first-party štúdio v podobe Tango Gameworks. Okrem toho už v minulom roku oznámili spoluprácu s Kojima Productions na vývoji Xbox exkluzívnej hry. Či sa však dočkáme ešte niečoho navyše, to nevieme.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk