Zvyšovanie cien Xbox Game Pass predplatného je v budúcnosti nevyhnutné

Zvyšovanie cien Xbox Game Pass predplatného je v budúcnosti nevyhnutné

 

Priamo od najvyššieho šéfa.

Predplatené služby sa v posledných mesiacoch predháňajú vo zvyšovaní mesačných poplatkov a napriek tomu, že kľúčovým slovom je inflácia, tak človek sa nikdy necíti dobre, keď má platiť viac peňazí za rovnako kvalitnú službu.

Microsoft v tomto roku už zvyšoval ceny Xbox Game Pass predplatného o 1€ mesačne (konzolový Game Pass) a 2€ mesačne (Game Pass Ultimate) a k rovnakému, no o dosť ráznejšiemu kroku sa uchýlila aj spoločnosť Sony.

Šéf Xboxu Phil Spencer však v rozhovore pre japonský Game Watch prezradil, že ďalšie zvýšenia cien predplatného sú v budúcnosti „nevyhnutné.“ Podľa neho je však dôležité, aby služby, ktoré Microsoft poskytoval hráčom v cene predplatného rástli spolu s finálnou cenou pre zákazníka: „Hoci hlavným predpokladom je poskytovať väčšiu hodnotu, myslím, že cena sa v budúcnosti nevyhnutne zvýši," povedal Spencer. „Nedávno sme už raz ceny zvýšili, ale rozhodnutie bolo prijaté po dôkladnom zvážení. Sme presvedčení, že je dôležité poskytovať služby, ktoré sú uznávané ako dostatočne hodnotné aj v prípade zvýšenia cien."

V súčasnosti stojí konzolový Game Pass 10,99€ mesačne, PC Game Pass 9,99€ mesačne a Xbox Game Pass Ultimate 14,99€ mesačne.

Zdroj: X

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk