FTC žaluje Microsoft kvôli akvizícii Activision Blizzard

FTC žaluje Microsoft kvôli akvizícii Activision Blizzard

 

Ide sa pred súd.

Americký regulačný orgán Federal Trade Commision zažaluje Microsoft kvôli plánovanej akvizícii Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolárov. Potvrdil to hovorca regulačného orgánu.

FTC argumentuje, že táto akvizícia by „umožnila Microsoftu potlačiť konkurenciu ich Xbox konzol a ich rýchlo rastúceho biznisu s predplatenými a cloud službami.“ Hlasovanie komisie skončilo pomerom 3:1 a pre Microsoft to znamená, že cesta k získaniu vydavateľstva Activision Blizzard v USA bude musieť viesť cestou súdneho sporu za predpokladu, že sa potvrdia nedávne informácie o tom, že Microsoft je ochotný absolvovať súdny spor o možnosť tejto akvizície (tie sa potvrdili, ako môžete vidieť vo vyhlásení prezidenta Microsoftu nižšie).

"Spoločnosť Microsoft už ukázala, že dokáže a bude zadržiavať obsah svojich herných konkurentov," uviedla vo vyhlásení Holly Vedova, riaditeľka Úradu pre hospodársku súťaž FTC. "Dnes sa snažíme zabrániť spoločnosti Microsoft, aby získala kontrolu nad popredným nezávislým herným štúdiom a využila ju na poškodenie hospodárskej súťaže na viacerých dynamických a rýchlo rastúcich herných trhoch."

Microsoft sa tento týždeň vydal na PR cestu, kedy sa 10-ročnými zmluvami pre Nintendo a Valve snažili získať si FTC na svoju stranu, čo sa však očividne nepodarilo.

Prezident Microsoft Brad Smith vydal toto stanovisko: "Naďalej veríme, že táto dohoda rozšíri konkurenciu a vytvorí viac príležitostí pre hráčov a vývojárov hier. Od prvého dňa sme sa zaviazali riešiť obavy týkajúce sa hospodárskej súťaže, a to aj tým, že sme začiatkom tohto týždňa ponúkli FTC navrhované ústupky. Hoci sme verili, že dáme šancu mieru, plne dôverujeme nášmu prípadu a vítame možnosť predložiť náš prípad na súde."

Je však viac ako pravdepodobné, že aj v prípade, že by redmondská spoločnosť vyhrala súdny spor s FTC, tak akvizícia by sa nestihla dokončiť v predpokladanom čase. Microsoft ešte pri ohlásení akvizície oznámil, že jej uzatvorenie očakáva do konca finančného roku 2023 (ten sa končí 30. júna 2023).

Šéf Activision Blizzard Bobby Kotick poslal zamestnancom ABK túto správu: "Znie to znepokojujúco, preto chcem posilniť dôveru, že táto dohoda bude uzavretá. Veríme, že tieto argumenty zvíťazia aj napriek regulačnému prostrediu, ktoré sa zameriava na ideológiu a mylné predstavy o technologickom priemysle."

Zdroj: FTC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk