Vývojársky tím hry Indiana Jones získal zaujímavú posilu

Vývojársky tím hry Indiana Jones získal zaujímavú posilu

 

Známa tvár.

Režisér hier Chronicles of Riddick a The Darkness Jens Andersson oznámil, že sa pripojil k štúdiu MachineGames, kde sa stane šéfom dizajnu chystanej Indiana Jones hry.

Andersson bude pracovať spolu so šéfom vývoja Axelom Torveniusom, ktorý bol v minulosti vizuálnym šéfom Wolfenstein hier a Jerkom Gustafssonom, ktorý pri tejto hre pôsobí ako výkonný producent.

Pre Anderssona ide o nepriamy návrat domov. Ako režisér hier Chronicles of Riddick a The Darkness totiž fungoval v švédskom štúdiu Starbreeze a práve odtiaľ pochádza množstvo súčasných vývojárov štúdia MachineGames. Podľa skúmania webu VGC až 20 vývojárov hry The Darkness v súčasnosti pracuje na Indiana Jones hre.

Ďalším paradoxom je, že Andersson bol pred desiatimi rokmi zlanárený spoločnosťou LucasArts, aby sa podieľal práve na vývoji Indiana Jones hry, ktorá však bola zrušená: „To je tiež vykúpenie. Keď som v roku 2009 prijal ponuku ísť do San Francisca, mal som viesť návrh hry Indiana Jones, ale tá hra bola zrušená ešte skôr, ako som tam prišiel.“

„Teraz mám šancu robiť to, v čo som pôvodne dúfal, ale tentoraz to môžem robiť s niektorými z mojich najstarších a najlepších priateľov. Vstup do MachineGames je ako návrat domov - úžasní ľudia, s ktorými som pracoval počas Riddicka a Darkness, ale aj plno nových, ktorých talent ma denne ohromuje."

Vývoj Indiana Jones hry bol oficiálne potvrdený v januári 2021. V nedávnom rozhovore sa šéf BGS Todd Howard (ktorý pri projekte pôsobí ako výkonný producent) vyjadril o spôsobe, akým sa táto značka dostala do rúk štúdia.

V súčasnosti však o hre nevieme prakticky nič. Dokonca ani to, na aké platformy bude vydaná. S istotou môžeme povedať, že ju uvidíme na PC a Xbox Series X/S, no PlayStation 5 platforma je otázna, nakoľko Microsoft vlastní Bethesdu a tak aj vývojárske štúdio MachineGames. Zároveň je však potrebné dodať, že zmluva o vývoji Indiana Jones hry bola uzatvorená ešte pred kúpou vydavateľstva Microsoftom a môže obsahovať klauzulu o povinnom vydaní aj na PlayStation 5.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk