Microsoft a Sony údajne minulý týždeň rokovali o akvizícii Activision Blizzard

Microsoft a Sony údajne minulý týždeň rokovali o akvizícii Activision Blizzard

 

Nastal posun?

Nekonečná sága plánovanej akvizície Activision Blizzard Microsoftom za 68,7 miliardy dolárov má svoje ďalšie pokračovanie. Seeking Alpha totiž informuje o tom, že počas minulého týždňa prebehli stretnutia medzi zástupcami spoločností Microsoft a Sony na ktorých sa malo diskutovať o možných ústupkoch, ktoré by Microsoft spravil, aby Sony stiahlo svoj nevraživý tón voči tejto akvizícii.

Podľa webu Microsoft „pracuje na tom, aby dal Sony záruky, že umožní fungovanie Activision hier na PlayStation konzolách,“ čo pravdepodobne naznačuje, že vyhlásenia Microsoftu o 10-ročnej ponuke týkajúcej sa série Call of Duty budú asi pravdivé.

Seeking Alpha taktiež tvrdí, že rozhodnutie FTC o tom, či zažalujú Microsoft kvôli tejto plánovanej akvizícii padne Januári, no „odporúčania zamestnancov“ budú k dispozícii (nie verejne) v strede decembra. Komisia má mať na budúci štvrtok uzavreté rokovanie a analytici odhadujú, že toto rokovanie sa bude týkať práve tejto akvizície.

Microsoftu by určite pomohlo, ak by Sony stiahlo svoje výhrady voči tejto akvizícii. Ak však Sony bude raziť súčasný nepriateľský postoj, tak redmondská spoločnosť sa bude musieť pokúsiť pretlačiť túto akvizíciu aj bez požehnania svojho konkurenta. Tento týždeň sme vás informovali, že Microsoft so spomínanou 10-ročnou ponukou pre sériu Call of Duty na PlayStation konzolách osloví už aj Európsku Komisiu.

Zdroj: SeekingAlpha

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk