Microsoft zverejnil stránku poukazujúcu na „benefity akvizície Activision Blizzard“

Microsoft zverejnil stránku poukazujúcu na „benefity akvizície Activision Blizzard“

 

Začína prihárať.

Spoločnosť Microsoft zverejnila na svojich oficiálnych stránkach časť v ktorej sa snaží poukázať na benefity plánovanej akvizície Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolárov, ktorá bola odhalená ešte v januári tohto roka.

Bez pochýb ide o snahu Microsoftu zapôsobiť na regulačné orgány a zabezpečiť tak, aby bol tento obchod schválený.

Microsoft rozdelil benefity do troch kategórií a nájdeme tam napríklad:

  • Benefity pre hráčov – Viac hier na viac zariadeniach vrátane Xbox a PlayStation konzol, smartfónov a možnosť hrať online. Možnosť vybrať si spôsob prístupu k hrám (kúpa alebo predplatné) a taktiež aj otvorenie nových možností hrania pre hráčov na smartfónoch, ktorí majú vďaka xCloudu prístup ku kvalitným AAA hrám.
  • Benefity pre tvorcov obsahu – Viac spôsobov dostať hry pred hráčov cez podporu. Lepší podiel z predaja a férové podmienky cez nové pravidlá obchodov pre aplikácie a lepšiu flexibilitu.
  • Benefity pre herný priemysel – Väčšia konkurencia v segmente hier pre smartfóny, väčšia konkurencia v segmente tradičných hier a dôraz na dobré pracovné prostredie a kultúru.

Samozrejme, Microsoft si všetkými týmito tvrdeniami „prihrieva vlastnú polievku,“ no vzhľadom na to, že pri zablokovaní akvizície by platili 3-miliardovú pokutu sa im ani nedivíme.

Súčasťou webu sú aj dokumenty z ktorých vyplýva, že proces schvaľovania zo strany Európskej Komisie sa začal koncom septembra. V dokumente predstavitelia Microsoftu taktiež opätovne opakujú, že Call of Duty zostane na konzolách PlayStation.

Je zrejmé, že Microsoft si nie je 100% istý tým, že tento obchod bude schválený. Proti je hlavne spoločnosť Sony a v posledných dňoch sme sa dozvedeli, že Google má taktiež svoje výhrady.

Podľa súčasných procesov to však vyzerá tak, že skôr ako v marci sa o osude tohto obchodu nedozvieme. CMA (Veľká Británia) si vyhradilo čas do tretieho mesiaca budúceho roka na finálny verdikt a ak sa hodnotiaci proces dostane do druhej fázy v Európe, tak tam tiež rozhodnutie nepadne skôr. Podľa webu SeekerAlpha by sa FTC (USA) malo k akvizícii vyjadriť do konca mesiaca november.

Microsoft očakáva, že obchod bude dokončený do konca finančného roka spoločnosti, ktorý sa končí 30. júna 2023.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk