Fallout séria oslavuje 25 rokov: Fallout 76 hralo už 13 miliónov hráčov a hráčov čaká oslava so zľavami

Fallout séria oslavuje 25 rokov: Fallout 76 hralo už 13 miliónov hráčov a hráčov čaká oslava so zľavami

 

Niečo pre postapokalytické duše.

Ak potrebujete svoje denné pripomenutie toho, že už nie ste najmladší, tak spoločnosť Bethesda oslavuje v októbri 25. výročie vzniku série Fallout. Prvá hra v sérii vznikla vďaka štúdiu Interplay Productions 10. októbra 1997. Odvtedy sme sa dočkali troch štyroch hlavných hier v sérii, hry Fallout New Vegas a neslávne známej hry Fallout 76. Bethesda pritom začala písať svoju históriu v sérii vydaním Fallout 3 v roku 2008.

Pri tejto príležitosti plánuje Bethesda mesiac trvajúcu oslavu série, ktorá bude obsahovať špeciálne podujatia, výpredaje (tie potrvajú do 12. októbra na Xbox a PlayStation a do 18. októbra na PC), vývojárske pohľady na sériu a rôzne darčeky pre komunitu.

Počas týchto osláv si okrem iného môžete zahrať Fallout 76 zdarma a to do 10. októbra. Bethesda zároveň oznámila, že hru si zahralo už 13 miliónov hráčov.

Nového obsahu sa dočká Fallout Shelter a to po štyroch rokoch nečinnosti: „Postavte sa mimozemskej hrozbe v úplne novej línii úloh s novými nepriateľmi, chopte sa zbraní s novými zbraňami, naverbujte nových Obyvateľov a vyzdobte svoj Trezor novým motívom miestnosti na oslavy."

Čo sa však týka budúcnosti série, tak tam to veľmi ružovo nevyzerá. Podľa posledných vyjadrení šéfa BGS Todda Howarda štúdio nie je veľmi ochotné zdieľať túto sériu s inými vývojárskymi štúdiami vrámci Microsoftu a tak si na nový Fallout budeme musieť počkať do doby, kedy sa štúdiu podarí dokončiť Starfield a vytvoriť The Elder Scrolls VI. Takže pravdepodobne nie skôr ako v roku 2030. To už vlastne budeme mať za sebou aj 30. výročie série...

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk