EA zvažuje, že hráčom sprístupní časť Battlefield 2042 Portal módu zdarma

EA zvažuje, že hráčom sprístupní časť Battlefield 2042 Portal módu zdarma

 

Krok k záchrane.

Battlefield 2042 sa určite nezaradí medzi veľké úspechy štúdia DICE a vydavateľstva Electronic Arts. A to ani z hľadiska kritiky hráčov a ani z komerčného hľadiska. Minulý týždeň sa totiž objavili informácie od známeho insidera Toma Hendersona, že EA je výrazne nespokojné s úspechom hry a zvažuje priniesť určitú časť hry vo forme free-to-play.

A práve Henderson teraz rozvinul tieto myšlienky. Podľa neho momentálne EA „preskúmava rôzne možnosti ako zachrániť situáciu“ a jednou z týchto myšlienok je sprístupnenie „časti Portal módu“ zdarma pre všetkých.

Pre tých, ktorí nemali tú česť, Battlefield 2042 Portal je jedným z pilierov Battlefield 2042, ktorý ponúka hráčom mapy a výbavu z hier Battlefield 3, Battlefield 1942 a Battlefield Bad Company 2 a to vrátane prepracovaného editora herných módov. Mód vyvíjalo štúdio Ripple Effect Studios (bývalé DICE LA) a malo ísť o „ľúbostný list pre fanúšikov série.“ A konsenzus je taký, že ide prakticky o najlepšiu súčasť hry.

Je tu však jedno veľké ale. Henderson totiž tvrdí, že v súčasnosti je prioritou dostať hru do čo najlepšieho možného stavu a až následne sa snažiť prilákať preč hráčov, ktorí si hru kúpili a taktiež aj získavať nových hráčov. A práve sprístupnenie tohto módu zdarma, alebo jeho časti by mohlo byť skvelým krokom.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk