Xbox „nemôže hovoriť o Activision Blizzard pokiaľ sa kúpa nedokončí“

Xbox „nemôže hovoriť o Activision Blizzard pokiaľ sa kúpa nedokončí“

 

Pochopiteľne.

Microsoft v utorok šokoval herný priemysel ohlásením kúpy Activision Blizzard za závratných 68,7 miliardy dolárov. Dokončenie takejto masívnej dohody však bude ešte nejaký piatok trvať a preto Microsoft ozrejmil, že kompletné dokončenie kúpy je naplánované do konca budúceho finančného roku spoločnosti, ktorý sa končí 30. júna 2023.

Technicky do kompletného uzatvorenia sú obe spoločnosti od seba nezávislé a Microsoft nemôže určovať fungovanie Activision Blizzard. A aj keď nejaké náznaky ohľadom exkluzivity Call of Duty a budúcnosti jednotlivých štúdií už padli, tak všetko je v rovine úvah a špekulácií.

Potvrdil to aj Larry Hryb z Xbox hernej divízie vo svojom novom podcaste.

„Som si istý, že si naladíte podcast a komentáre budú „chcem vedieť X,Y a Z...“ ale realita je taká, že to chvíľu potrvá. Je tu veľa práce, ktorú treba urobiť skôr, ako to bude dokončené a to je všetko, čo môžeme povedať práve teraz. Ako si viete predstaviť, existujú právnici, sú tu regulačné orgány a je potrebné toho urobiť veľa, kým sa to dokončí...potom povieme viac.“

„Musíme počkať, pokiaľ zaschne atrament – je to ako keď ukážete na dom a poviete „chcem si ten dom kúpiť a ešte ho nevlastním“ a aj tak sa chcete nasťahovať. To urobiť nemôžete – ešte tam nie ste. Keď sa to stane a dohoda budeme sa mať o čom porozprávať...teším sa na všetkých v Activision Blizzard, ktorí sa pridajú k Xbox tímu.“

Hryb taktiež naznačil, že sa môžeme „tešiť“ na podobné uvítanie, ako tomu bolo v prípade Bethesdy – stream, ktorý uvíta štúdiá v Xboxe a načrtne budúcnosť.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk