Jasne nejasná odpoveď: Call of Duty séria zostáva na konzolách PlayStation!

Jasne nejasná odpoveď: Call of Duty séria zostáva na konzolách PlayStation!

 

Stále však veľa nezodpovedaných otázok.

Asi najčastejšou otázkou po ohlásení akvizície Activision Blizzard bola táto: Ostane séria Call of Duty na konzolách PlayStation?

A odpoveďou je...áno. Teda...nevieme síce v akej forme, ale áno.

Potvrdil to šéf Xboxu Phil Spencer na sociálnej sieti Twitter: „Mal som dobré hovory s lídrami spoločnosti Sony. Potvrdil som im náš záväzok ctiť si všetky existujúce dohody po dokončení akvizície Activision Blizzard a taktiež našu túžbu ponechať Call of Duty na PlayStation. Sony je dôležitou súčasťou priemyslu a vážime si náš vzťah.“

Aké existujúce záväzky má Spencer na mysli, to asi môžeme len hádať, no Sony malo doteraz exkluzívne marketingové práva na sériu Call of Duty, takže to asi bude mať niečo dočinenia s týmto. Taktiež sme sa nedozvedeli podrobnosti toho čo znamená „máme túžbu ponechať Call of Duty na PlayStation.“

V súčasnosti sa totiž Call of Duty skladá s tradičných každoročných dielov a free-to-play Warzone hry. Takže uvidíme, čo to znamená.

A v neposlednom rade sme zvedaví, čo to znamená s ohľadom na všetky ostatné hry vydavateľstva Activision Blizzard, hlavne s ohľadom na blížiace sa vydanie Overwatch 2 a Diablo IV.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk