Málo ich rozhodne nie je.
Microsoft dnes oznámil kúpu vydavateľstva Activision Blizzard a to za masívnych 68,7 miliardy dolárov. Čo však Microsoft touto akvizíciou získa? Nové herné štúdiá a hlavne obrovské množstvo herných značiek.
Microsoft tak rozšíri svoju súčasnú stajňu pozostávajúcu z 23 herných štúdií o ďalších deväť, čím sa bez pochýb stane výrobcom konzol s najväčším počtom first-party štúdií.
- Beenox – Kanadské štúdio Beenox bolo založené v roku 2000 a Activision ho kúpil v roku 2005. Ide primárne o pomocné štúdio, ktoré pracovalo napríklad na Call of Duty: Black Ops Cold War a Call of Duty: Vanguard, Crash Bandicoot 4: It’s About Time či Tony Hawk’s Pro Skater 1+2.
- Blizzard – Toto masívne štúdio asi netreba nikomu predstavovať. Hry ako World of Warcraft, Diablo, StarCraft, Overwach, Hearthstone a ďalšie. V súčasnosti pracujú na hrách Diablo IV a Overwatch 2.
- High Moon Studios – Ďalšie pomocné štúdio Activisionu, ktoré vzniklo v roku 2001 a v posledných rokoch pomáhalo s vývojom Destiny 2 a Call of Duty.
- Infinity Ward – Štúdio, ktoré vzniklo v roku 2002 založilo sériu Call of Duty a naposledy vydalo Modern Warfare v roku 2019. V súčasnosti údajne pracujú na hre Call of Duty: Modern Warfare II.
- King – Spoločnosť založená v roku 2003 a ktorú Activision kúpil v roku 2016 sa primárne zaoberá vývojom hier pre smartfóny a slávu si získala hlavne vďaka hre Candy Crush Saga.
- Raven Software – Populárne štúdio kedysi pracovalo na rôznych herných projektoch (Soldier of Fortune, Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast, Quake 4, Marvel: Ultimate Alliance), no v súčasnosti je ich primárnou úlohou starať sa o Call of Duty: Warzone.
- Sledgehammer Games – Ďalšie „Call of Duty“ štúdio vydalo koncom minulého roka Call of Duty: Vanguard.
- Toys for Bob – Štúdio počas rokov pracovalo na hrách zo série Skylanders, hre Spyro Reignited Trilogy a Crash Bandicoot 4: It’s About Time. Naposledy však pomáhali s vývojom Call of Duty: Vanguard.
- Treyarch – Ďalšie „Call of Duty“ štúdio vydalo naposledy Call of Duty: Black Ops Cold War v roku 2020.
- Demonware - Pomocné štúdio sídliace v Dubline, ktoré pracovalo na Call of Duty a Skylanders hrách.
Čo sa však herných značiek týka, tak Microsoft sa pochopiteľne stane vlastníkom Call of Duty, Diablo, Overwatch a paradoxne aj Spyro a Crash Bandicoot. Zoznam je však oveľa väčší:
- Blur
- Caesar
- Call of Duty
- Candy Crush
- Crash Bandicoot
- Diablo
- DJ Hero
- Empire Earth
- Gabriel Knight
- Geometry Wars
- Guitar Hero
- Gun
- Hearthstone
- Heroes of the Storm
- Hexen
- Interstate ’76
- King’s Quest
- Laura Bow Mysteries
- The Lost Vikings
- Overwatch
- Phantasmagoria
- Pitfall
- Police Quest
- Prototype
- Quest for Glory
- Singularity
- Skylanders
- Solider of Fortune
- Space Quest
- Spyro the Dragon
- StarCraft
- Tenchu
- TimeShift
- Tony Hawk’s Pro Skater
- True Crime
- World of Warcraft
- Zork
Keď sa na ten zoznam pozeráme, tak určite by sme sa nebránili návratu sérií ako Crash Bandicoot, Singularity, Prototype, Hexen či True Crime, však?
Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám!