Zatiaľ čo Sony navýšilo produkciu PlayStation 4, tak Microsoft sa už dávno sústreďuje iba na next-gen

Zatiaľ čo Sony navýšilo produkciu PlayStation 4, tak Microsoft sa už dávno sústreďuje iba na next-gen

 

A ani nám o tom nepovedal.

Včera sme vás informovali o tom, že Sony sa kvôli problémom pri výrobe PlayStation 5 konzol rozhodlo navýšiť produkciu PlayStation 4 konzol o jeden milión a tie majú pokryť dopyt trhu po konzolách v čase, keď je takmer nemožné nájsť na polici v obchode ich next-gen konzolu.

A zatiaľ čo Sony naťahuje cross-gen obdobie hrami a aj výrobou hardvéru, tak Microsoft so svojou Xbox One generáciou skoncoval a to už na konci roka 2020. Informoval o tom web The Verge.

Bolo známe, že produkcia konzol Xbox One S All-Digital a Xbox One X bola ukončená ešte počas leta 2020, no Microsoft ponechal v produkcii základný model Xbox One S, no ten v produkcii vydržal iba necelé dva mesiace po vydaní konzol Xbox Series X/S: „Sústredíme sa na produkciu Xbox Series X/S a tak sme ukončili produkciu všetkých Xbox One konzol koncom roka 2020,“ povedala Cindy Walker z Xbox tímu. Predajcovia si tak musia vystačiť so zásobami, ktoré Microsoft vyrobil do toho času.

Pre Microsoft tento krok dáva zmysel. Na trhu má totiž konzolu Xbox Series S, ktorá vzhľadom na svoju schopnosť rozbehnúť všetky next-gen hry ponúka hráčom atraktívne zariadenie za celkom nízku cenu (299€). Navyše, Microsoft bol schopný pokryť dopyt po Xbox Series S konzolách k čomu nepochybne dopomáha fakt, že Xbox Series S konzola je oveľa jednoduchšia na výrobu (menší čip, jednoduchšie chladenie, menšia krabička) ako Xbox Series X alebo PlayStation 5: „Z jedného wafera dokážeme vyrobiť viac Series S čipov, ako je tomu pri Series X čipoch,“ skonštatoval už dávnejšie šéf Xboxu Phil Spencer.

Navyše, Microsoft už očividne pozerá do budúcnosti aj z hľadiska first-party produkcie. Po vydaní cross-gen hier Psychonauts 2, Forza Horizon 5 a Halo Infinite je totiž kompletná ponuka first-party hier Microsoftu pre rok 2022 ohlásená iba pre konzoly Xbox Series X/S – Starfield, Redfall a údajne aj nová Forza Motorsport. Na rozdiel od Sony, ktoré hráčom na PlayStation 4 ponúkne v 2022 hry Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 a God of War Ragnarok.

Zdroj: TheVerge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk