Xbox hráči žiadajú možnosť vypnutia crossplay v Halo Infinite kvôli cheaterom

Xbox hráči žiadajú možnosť vypnutia crossplay v Halo Infinite kvôli cheaterom

 

Zatiaľ sa to dá iba „systémovo.“

Crossplay so sebou prináša obrovské množstvo výhod. Viac hráčov znamená lepší matchmaking a fakt, že multiplayerové hry sa udržia nažive dlhšie. No všetko pre má aj svoje proti.

A v prípade crossplayu sú tým proti cheateri na PC platforme. Halo Infinite je totiž free-to-play a aj keď sa štúdio 343 Industries zastrájalo, že pri vydaní budú na cheaterov pripravení, tak všetkých určite nechytia. A tak sa už objavujú prípady celkom očividného cheatovania, ktoré má dopad aj na konzolových hráčov.

Hra totiž nemá možnosť deaktivácie crossplayu. Jediný playlist, ktorý má možnosť crossplay vypnúť je ranked, no to konzolovým hráčom očividne nestačí a žiadajú štúdio 343 Industries o to, aby umožnili vypnutie crossplayu vo všetkých playlistoch. Čo je celkom relevantná požiadavka, pretože konzoloví hráči by nemali trpieť to, že PC komunita sa nevie zmestiť do kože.

Zatiaľ je teda jedinou možnosťou konzolových hráčov vypnutie crossplayu naprieč celou Xbox konzolou. A to urobíte tak, že pôjdete do nastavení, do sekcie Online Safety & Family. Tam nájdete nastavenie Privacy & Online Safety a v tomto menu vyberiete možnosť Viev details & customize.

A v tejto obrazovke nájdete nastavenie „You can play with people outside Xbox Live“ a z kontextového menu vyberiete možnosť Block. Následne reštartujte konzolu a crossplay je vypnutý.

Zdroj: NeoGAF

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk