Xbox Series S bol najpopulárnejšou konzolou počas „Čierneho Piatku“

Xbox Series S bol najpopulárnejšou konzolou počas „Čierneho Piatku“

 

Predajný sviatok v Amerike si našiel najlacnejšiu next-gen konzolu.

Čierny Piatok je za nami. A tým nemyslíme ten „slovenský“ ktorý sa opakuje takmer každý týždeň a bez ohľadu na to, či je aj reálne piatok. Máme na mysli ten Čierny Piatok, ktorý je sprevádzaný masovou hystériou pred obchodmi. Tento rok bol však iný.

V prvom rade, masová hystéria veľmi nepanovala kvôli pandémii COVID-19. A taktiež je v dnešnej dobe z pohľadu hráčov ťažko zohnať next-gen konzolu bežne vystavenú na polici obchodov. A preto asi nikoho neprekvapí, že „víťazom“ tohto nákupného sviatku sa stala tá konzola, ktorá je v obchodoch najdostupnejšia – Xbox Series S.

Podľa Adobe’s Digital Economy Index Data totiž menej výkonný braček dvojice Xbox konzol počas Black Friday prekonal predaje Xbox Series X, PlayStation 5 a dokonca aj konzoly Nintendo Switch, čo je asi najväčšie prekvapenie. Tieto dáta pochádzajú z analýzy 1 triliardy návštev stránok naprieč viac ako 1000 obchodov v USA.

Zdá sa teda, že stratégia Microsoftu s dvoma SKU sa vypláca. Series S je totiž oveľa dostupnejšou konzolou aj preto, že jej výroba je omnoho jednoduchšia. Okrem oveľa menšej plochy čipu (čo so sebou prináša fakt, že na jeden vyrobený wafer pripadá viac vyrobených čipov) potrebuje konzola menej RAM modulov, menej materiálov na chladenie, menej plastu na vyrobenie vonkajšej časti konzoly a celé je to zabalené v menšej krabici. A keď k tomu prirátame úspech Forza Horizon 5 a chystaný Halo Infinite, tak tento úspech neprekvapí asi nikoho.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk