Vývoj nového Zaklínača a Cyberpunku sa začne na budúci rok

Vývoj nového Zaklínača a Cyberpunku sa začne na budúci rok

 

Čakanie to bude ešte dlhé.

Po dosť tragickom roku 2021 počas ktorého boli servery CD Projekt hacknuté, DLC odkladané a Cyberpunk 2077 pokazený sa dá povedať, že asi neexistuje šanca, že sa dá klesnúť ešte hlbšie. Jediná cesta je teda nahor.

Čo v prípade štúdia CD Projekt RED znamená konečne vydanie next-gen updatov pre tretieho Zaklínača a Cyberpunk 2077, príprava a vydanie DLC obsahu pre druhú menovanú hru a začiatok prác na budúcnosti štúdia.

Áno, čítate správne. Prezident CD Projekt Adam Kiciński totiž v rozhovore pre Rzeczpospolita potvrdil, že vývoj ďalšieho Zaklínača a druhého Cyberpunku sa začne v priebehu budúceho roka: „V súčasnosti sa sústreďujeme na tieto dve série. Obe majú obrovský potenciál, takže jedným z našich strategických cieľov je začatie prác na dvoch AAA hrách paralelne vrámci týchto značiek, čo by sa malo podľa očakávania stať na budúci rok.“

CD Projekt ešte v priebehu tohto roka potvrdil, že prechádza na systém vývoja dvoch hier naraz. Cyberpunk 2077 totiž dokázal, že spoliehať sa na jednu jedinú hru, ktorej vývoj trvá 5 rokov môže byť veľmi riskantné, pretože v prípade nenaplnenia finančných cieľov to môže spoločnosť existenčne ohroziť, pretože štúdio nemá následne v zálohe nič, čo by dokázalo tento vývoj zvrátiť.

Takýmto štýlom však budú hry od tohto poľského štúdia vychádzať rýchlejším tempom a štúdio zároveň ušetrí na marketingovej kampani, pretože tá nebude musieť trvať tak dlho.

Uvidíme však, ako bude tento systém fungovať v praxi.

Zdroj: Rzeczpospolita

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk