Ďalší šéf vývoja Dragon Age opustil BioWare

Ďalší šéf vývoja Dragon Age opustil BioWare

 

Veľké zmeny v pokročilom štádiu.

Šéf BioWare Gary McKay prostredníctvom interného emailu prezradil ostatným zamestnancom, že šéf vývoja novej Dragon Age hry Matt Goldman odchádza z kanadského štúdia po „vzájomnej dohode.“

Ahojte všetci.

Dúfam, že sa máte dobre.

Píšem vám, aby som vás informoval, že Matt Goldman opúšťa BioWare. Vzájomne sme sa dohodli na tom, že sa naše cesty rozídu.

Rozumieme, že jeho odchod bude mať dopad na vás a vývoj hry. Chcem vás však upokojiť, že sme verní vysokým kvalitám série Dragon Age a určite nevydáme hru, ktorá nebude spĺňať štandardy BioWare.

My, vrátene vedenia EA máme plnú dôveru vo vedenie tohto projektu a ľudí, ktorí na hre pracujú.“

Gary McKay

Podľa hovorcu EA necháva Goldman projekt „v rukách excelentného tímu, ktorý vývoj povedie vpred.“

Goldman sa stal členom štúdia BioWare v roku 1998, kedy pracoval na prvom Baldur’s Gate. Neskôr sa podieľal aj na vývoji Jade Empire a Dragon Age: Origins.

Ide tak o ďalšiu masívnu zmenu pri vývoji Dragon Age hry. Koncom minulého roka totiž zo známeho štúdia ohlásili odchod jeho šéf Casey Hudson a výkonný producent Dragon Age Mark Darrah. Nová Dragon Age hra bola ohlásená ešte v roku 2018 a naposledy sme o nej počuli na The Game Awards v roku 2020. Podľa dostupných informácií bude hra štandardnou RPG hrou pre jedného hráča a EA jej vydanie plánuje v priebehu budúceho finančného roka, ktorý sa končí v marci 2023.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk