Forza Horizon 5 sa stala najväčším vydaním v histórii Xbox Game Studios s 4,5 miliónmi hráčov v prvý deň

Forza Horizon 5 sa stala najväčším vydaním v histórii Xbox Game Studios s 4,5 miliónmi hráčov v prvý deň

 

Hravo prekonala štvorku.

Microsoft má v rukách prvý masívny komerčný úspech tejto generácie konzol a čo-to naznačovali už aj čísla predčasného prístupu hry Forza Horizon 5. Teraz je to však už očividné, pretože hneď v prvý deň po vydaní si túto pretekársku hru od Playground Games zahralo 4,5 milióna hráčov, čo potvrdil šéf Xboxu Phil Spencer na sociálnej sieti Twitter.

Podľa neho ide o najväčšie vydanie v histórii Xbox Game Studios, čo je celkom pôsobivé vzhľadom na to, že Microsoft má vo svojej histórii na konte tak veľké herné vydania ako Halo 3 či Gears of War séria.

Navyše, Forza Horizon 5 ukázala masívny rast aj oproti predchádzajúcemu dielu série – Forza Horizon 4. V prvý deň totiž zaznamenala až trojnásobne väčšie množstvo hráčov, ako jeho predchodca.

Na Steame hra v prvý deň zaznamenala vyše 70 tisíc hráčov naraz, čo z hry robí tretie najväčšie vydanie v histórii Xbox Game Studios (pred ňou sú iba Halo: The Master Chief Collection a Age of Empires IV). Treba však poznamenať, že hra je dostupná aj cez Microsoft Store a ako súčasť predplatného Xbox Game Pass. 

Dá sa však predpokladať, že tento rekord dlho nevydrží. Už na budúci mesiac totiž Microsoft chystá vydanie Halo Infinite a ten pravdepodobne zmetie všetky súčasné rekordy.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk