Minecraft dostane na budúci rok ďalšiu masívnu expanziu a Minecraft Dungeons prechádza na „sezónny“ model

Minecraft dostane na budúci rok ďalšiu masívnu expanziu a Minecraft Dungeons prechádza na „sezónny“ model

 

Čo sme sa dozvedeli počas Minecraft Live 2021?

Počas víkendu prebehlo podujatie Minecraft Live 2021 a počas neho sme sa dočkali hneď niekoľkých zaujímavých ohlásení pre všetkých fanúšikov Minecraftu. Jedno z nich sme si predstavili v samostatnom článku, no a teraz je rad na tie zvyšné.

Masívny update na budúci rok

Mojang Studios oznámilo, že na budúci rok pripravuje novú aktualizáciu, ktorá bude síce menšia ako Caves and Cliffs Update, no aj tak pôjde o masívne rozšírenie. Jej názov je The Wild Update, ktorý prinesie do hry Deep Dark, žaby, močiare s novými typmi stromov a taktiež sa sústredí na to, aby zlepšil mnohé ďalšie aspekty už existujúcej hry naprieč všetkými verziami.

Tento update príde v roku 2022. Ešte predtým by sme sa však mali dočkať druhej časti Caves and Cliffs updatu, ktorá je stále naplánovaná na rok 2021 a niektorí hráči jeho vylepšenia testujú už teraz. Tento update taktiež prinesie paritu medzi Java a Bedrock edíciou hry, takže každý „world seed“ vám vygeneruje rovnaký svet bez ohľadu na to, ktorú verziu hry hráte.

Minecraft Dugeons sa mení

Diablo-style Minecraft spin-off sa po vydaní dočkal množstva ďalšieho dodatočného obsahu a zdá sa, že hra je naďalej populárna a tak treba ďalší obsah. Ten už však bude vydávaný tak trochu inak. Vývojári sa totiž prispôsobia dobe a prechádzajú na tzv. sezónny model.

Ten sa začne vydaním The Cloudy Climb updatu. Ten prinesie tzv. Seasonal Adventures, ktoré obsahujú Battle Pass a aj The Tower, čo je herný mód v ktorom sa hráči zhostia generickej postavy a ich úlohou je prejsť levelom a získať loot pre svoju hlavnú postavu.

The Cloudy Climb update príde ešte počas roka 2021 a štúdio už chystá ďalšie sezóny.

Mojang sa taktiež pochválil číslami, ktoré sú ohromujúce. V auguste 2021 hralo Minecraft 141 miliónov hráčov, pričom hra predala 238 miliónov kópií. Minecraft je taktiež najpopulárnejšou hrou na Youtube, nakoľko počas 2020 sa počet odsledovaných hodín vyšplhal na 201 miliárd. A Minecraft Marketplace priniesol pre hráčov tržby vo výške 350 miliónov dolárov.

Zdroj: Mojang Studios

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk