RPG Avowed je „The Outer Worlds, ktorý stretol Skyrim“

RPG Avowed je „The Outer Worlds, ktorý stretol Skyrim“

 

Nové informácie o očakávanej hre.

Štúdio Obsidian je momentálne celkom zaneprázdnené. Okrem nového obsahu pre Grounded a jednej menšej, zatiaľ neohlásenej hry totiž pracuje na dvoch veľkých RPG hrách – Avowed a The Outer Worlds 2.

Najprv by sme sa mali dočkať vydania Avowed, čo je vlastne svet Pillars of Eternity prenesený do tradičnejšieho RPG pohľadu, teda pohľadu z prvej osoby. A aj keď Microsoft a Obsidian sú na nové informácie skúpi, tak sme sa predsa len dočkali poriadne nálože nových informácií.

Postaral sa o ne redaktor WindowsCentral Jez Corden, ku ktorému sa dostali zábery z hrania hry, ktorá je podľa jeho slov v pre-alpha štádiu a podľa zákulisných informácií by sme sa vydania mali dočkať v roku 2023. Podľa neho je Avowed ako keby The Outer Worlds stretol Skyrim – ide o veľkú fantasy hru, ktorá by mala čerpať z lekcií, ktoré sa štúdio naučilo pri vývoji prvého The Outer Worlds.

  • Hra používa rovnaký engine, ako The Outer Worlds (Unreal Engine 4), ktorý sa však dočkal veľkých vylepšení.
  • Súbojový systém je viac smerovaný na akciu, no nechýbajú prepracované RPG prvky. Hráči tak budú mať možnosť vybrať si jednu z niekoľkých štýlov hrania. K dispozícii bude napríklad možnosť držania dvoch jednoručných zbraní naraz atď.
  • Hra je však viac zameraná na herné triedy a neposkytne takú flexibilitu ako Skyrim – Caster herná trieda sa viac zameriava na používanie kúziel, zatiaľ čo Warrior trieda na meče.
  • Avowed ponúkne farebnejší svet ako Skyrim.
  • Možnosti interakcie s prostredím spočívajú napríklad v možnosti plávať, v používaní kúziel na prekonanie fyzických prekážok atď.
  • Podľa Cordena existuje malá šanca, že hru by sme mohli vidieť na The Game Awards, no pravdepodobnejšia je verzia, že ju uvidíme počas E3 2022 (na TGA sa pravdepodobne ukáže Hellblade II).
  • Vytváranie kúziel pomocou pohybu rukou ako sme videli v traileri je prítomné aj vo verzii hry, ktorú Corden videl.

Viac informácií pridal aj Xbox insider Klobrille, ktorý taktiež videl zábery z hrania hry a všimol si, že veľký dôraz v hre je kladený na animácie z pohľadu prvej osoby a tvorbu kúziel. Podľa neho je Avowed ukážkou toho, aký dokáže byť Obsidian kreatívny bez obmedzeného rozpočtu, aký malo štúdio pri tvorbe The Outer Worlds.

Avowed príde na PC a Xbox Series X/S a do služby Xbox Game Pass.

Zdroj: WindowsCentral

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk