Ak sa vám zdajú rozširujúce karty pre Xbox Series X/S pridrahé, tak už existuje riešenie

Ak sa vám zdajú rozširujúce karty pre Xbox Series X/S pridrahé, tak už existuje riešenie

 

Ďalší lifehack.

Ak si chcete v súčasnosti rozšíriť pamäť svojej Xbox Series X/S konzoly tak, aby ste na nej mohli hrať aj natívne Series X/S hry, tak vašou jedinou možnosťou je Seagate 1TB rozširujúca karta, ktorá stojí 249,99€, čo je nie práve najmenej. Už sa síce špekuluje o príchode 512GB verzie, ktorá má stáť do 160€, no ani to nie je až tak priateľská cena.

A tak sa do práce pustili naši Čínski kamaráti. A výsledkom je spôsob, ako si rozšíriť pamäť v konzole a to za o dosť menší peniaz. Vznikol totiž pripravila produkt s názvom DIY CFexpress Card PA-CFEM2-C a ide vlastne o adaptér, ktorý vám pretvorí NVMe SSD disk na podporovaný CFexpress Type-B formát. Jeho cena je stanovená na 35,99$, no produkt má zopár obmedzení.

Tým najväčším je fakt, že do neho vložíte iba M.2-2230 formát NVMe SSD disku a problémom je taktiež kompatibilita. Napríklad Western Digital WD Blue CH SN530 funguje, no WD Blue PC SN530 nefunguje. Prvý spomínaný sa dá kúpiť cez eBay za nejakých 119$ pri 1TB čo už je riadna úspora peňazí. Ďalšia podpora však už bude musieť byť otestovaná postupom času.

Ak však hľadáte DIY riešenie, ktoré vám ušetrí peniaze, tak už máte celkom jasný spôsob, ako na to.

Zdroj: Tom´s Hardware

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk