Čínski hráči obišli oficiálnu rozširovaciu kartu pre konzoly Xbox Series X/S a vytvorili vlastné „lifehack“ riešenie

Čínski hráči obišli oficiálnu rozširovaciu kartu pre konzoly Xbox Series X/S a vytvorili vlastné „lifehack“ riešenie

 

Asi to bola len otázka času.

Zatiaľ čo Sony nedávno odomklo svoju šachtu na rozšírenie kapacity disku v konzole PlayStation 5, tak Microsoft má to svoje rozšírenie dostupné už od vydania konzoly. V tomto prípade však ide o špeciálne upravený CFExpress slot so špeciálnym radičom, ktorý dosahuje potrebných rýchlostí.

To znamená, že jediný produkt, ktorým si môžete rozšíriť kapacitu disku konzol Xbox Series X/S (externé pevné disky nerátame, pretože tam sa nedajú nainštalovať Xbox Series X/S hry) je Seagate rozširujúca karta s kapacitou 1TB, ktorá nie je práve najlacnejšia a alternatíva zatiaľ stále neexistuje.

Teda aspoň nie pre bežných smrteľníkov. V Číne však už hráči robia pokusy so spojazdnením rozšírenia pamäte. A používajú na to CFExpress adaptéry. V praxi to funguje tak, že si kúpia CFExpress to SSD M.2 NVMe adaptér, vložia do neho štandardný NVMe SSD disk a toto vložia do rozširujúceho portu Xbox Series X/S konzol.

A fascinujúce na tom je, že systém konzoly asi nemá mechanizmy, aby skontroloval či ide o oficiálne, alebo „lifehack“ rozšírenie pamäte, pretože ho rozpozná ako „Storage Expansion Card,“ čiže rovnako ako rozpozná oficiálne rozšírenie pamäte.

Asi sa zhodneme, že bolo iba otázkou času, kedy sa oficiálny produkt obíde. Stále je však nejasné, čo sa stane, ak daný SSD disk nie je schopný dosiahnuť rýchlosti, ktoré sú potrebné na hranie optimalizovaných Series X/S hier.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk