Forza Horizon 5 nám ukázala masívny zoznam áut a dobrodružstvá v Mexiku

Forza Horizon 5 nám ukázala masívny zoznam áut a dobrodružstvá v Mexiku

 

Nový “Let’s ¡Go!” stream je za nami.

Britské štúdio Playground Games pokračuje v sérii “Let’s ¡Go!” streamov, ktoré sa venujú ich chystanej hre Forza Horizon 5. Tentokrát sme sa dočkali ukážky toho, čo nás v Mexiku čaká po stránke obsahovej náplne hry. A málo toho nebude.

Hlavnou úlohou hráčov v hre bude dostať sa do Hall of Fame a to získavaním tzv. Accolades. Nová mapa obsahuje obrovské množstvo obsahu na preskúmavanie a všetko je zastrešené pod niekoľko samostatných festivalov. Aj Mexiko bude mať hlavný festival s názvom Horizon Festival Mexico! Main Stage, no následne si budú môcť hráči vybrať niekoľko samostatných festivalov, ako napríklad Horizon Rush (pre PR aktivity), Horizon Baja (cross-country pretekanie) a Horizon Wilds (pretekanie v blate) a následne môžu súťažiť v nich.

Každý festival má svoje samostatné kapitoly a questy, no na to, aby ste si ich postupne odomykali potrebujete práve Accolades. Tie získavate plnením mini-výziev, ktoré pokrývajú všetky aspekty pretekania a jazdenia v Mexiku a sú zoradené do niekoľkých kategórií, ako napríklad Stories, Expeditions, Discovery, Collections a Online. Tu však budú mať hráči dostatok voľnosti, aby robili to, čo im vyhovuje a neboli nútení do činnosti, ktoré ich nezaujímajú.

Štúdio zároveň zverejnilo zoznam stoviek áut, ktoré budú v hre pri vydaní. Nejde však o kompletný zoznam, takže ak váš miláčik chýba, tak možno do vydania do zoznamu pribudne.

Ešte pred týmto streamom sa však uskutočnil aj stream týkajúci sa reštartu série Forza Motorsport a pre fanúšikov viac simulačných hier máme tiež skvelé správy. Šéf vývoja Chris Esaki prezradil niekoľko detailov z chystanej hry.

  • Podľa Esakiho sú zmeny vo fyzike v tejto hre väčšie, ako zmeny medzi hrami Forza Motorsport 4 a Forza Motorsport 7.
  • Pri jazde si hráči budú môcť zvoliť zmes pneumatík (soft, medium a hard) a to prispeje k prvku taktiky počas hrania. Hráči si taktiež budú môcť počas jazdy meniť aj prietok paliva.
  • Hranie ovplyvní aj prostredie. Napríklad ničenie pneumatík bude ovplyvnené dennou dobou a počasím počas jazdenia.

Späť však k Forza Horizon 5. Hra príde 9. novembra na PC a Xbox konzoly v deň vydania pribudne do služby Xbox Game Pass.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk