Battlefield 2042 dostane herný mód na štýl Escape from Tarkov

Battlefield 2042 dostane herný mód na štýl Escape from Tarkov

 

Niečo pre tých, ktorí chcú v hre aj viac PvE.

Už od začiatku marketingovej masáže pri hre Battlefield 2042 nám DICE tvrdí, že ich nová hra stojí na troch samostatných pilieroch. Prvým z nich je štandardný Battlefield multiplayer a druhým z nich je Battlefield Portal – mód, ktorý prinesie legendárne mapy zo starších Battlefield hier a taktiež dá hráčom do rúk komplexné nástroje na vytváranie herných módov.

Čo sa však týka tretieho, tak tam vieme, že tento mód má názov Hazard Zone, no DICE s jeho plným odhalením otáľa. A otáľa natoľko, že sme sa o ňom dozvedeli ešte pred oficiálnym predstavením.

Dataminer temporyal totiž objavil v súboroch informácie, ktoré naznačujú, že Hazard Zone bude mód, ktorý je vlastne spojením aspektov hier Escape from Tarkov a Hunt Showdown. To znamená, že premisa hrateľnosti bude v tom dostať sa na určitý bod mapy, no v ceste im budú stáť ďalší hráči a taktiež aj AI bojovníci. Ešte pred extrakciou z mapy však budú musieť splniť sériu úloh, ako napríklad získanie konkrétneho kúsku lootu.

Keď sa hráči úspešne dostanú z mapy môžu uložiť tento loot pre budúce zápasy, alebo ho môžu predať ostatným hráčov. Keď však zomrú, stratia kompletne všetko, čo mali pri sebe: „Môžeme očakávať zber diskov a padnutých satelitov v Hazard Zone. Po brífingu a po vysadení vrtuľníkom je všetko na vás.“

Hazard Zone má obsahovať aj POI body ako stanice na doplnenie streliva a uplinky: „Tam si môžete privolať Rangera (robotického psa) alebo HDT Storm (ATV). Taktiež som tam našiel zmienky o sekvencii respawnu. Pri boji môžete naraziť na AI bojovníkov.“

Menou v tomto móde bude „Money bag“ a bude kľúčom k nákupu zbraní, gadgetov a perkov. Zdá sa však, že hrateľnými priestormi budú už existujúce mapy v Battlefield 2042 a mód nedostane exkluzívne bojové polia.

Oficiálne odhalenie módu očakávame v priebehu nasledujúcich týždňov.

Battlefield 2042 vychádza 22. októbra na PC, Xbox a PlayStation.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk