Battlefield hype: Po predstavení 2042 si hráči krátia čakanie hraním Battlefield 4

Battlefield hype: Po predstavení 2042 si hráči krátia čakanie hraním Battlefield 4

 

Toto bude epické.

Marketing okolo Battlefield 2042 ide zatiaľ DICE skvelo, čo je totálny kontrast s predstavením hry Battlefield V. Nie len že úvodné prezentačné videá získavajú masívne počty videní, ale aj pomer like vs. dislike je viac ako priaznivý. A aj keď to nevypovedá o finálnej kvalite hry, tak aspoň je to dobrý začiatok.

Úspešné predstavenie hry má navyše ďalší veľmi pozitívny efekt. Hráči sa totiž rozhodli čakať na Battlefield 2042 hraním Battlefield 4. A väčší záujem o túto hru pocítilo už aj štúdio DICE, ktoré muselo navýšiť kapacitu serverov v niektorých regiónoch, aby tým pokryli dopyt.

„Ahojte. Sme nadšený vašimi reakciami na predstavenie Battlefield 2042. Od predstavenia tejto hry sa však mnoho z vás rozhodlo skočiť späť do Battlefield 4, aby získali chuť vojny. Monitorujeme vaše zážitky a zistili sme zvýšenie čakacích dôb. Dobrou správou je, že sme navýšili kapacitu serverov pre tieto regióny.“

Ako môžete vidieť aj sami na grafe nižšie, nával hráčov je celkom očividný, aj keď je pravdou, že Steam Databáza nepokrýva všetkých Battlefield hráčov. Na určenie trendu to však stačí.

Battlefield 2024 vychádza 23. októbra na PC, Xbox a PlayStation konzoly.

Zdroj: DICE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk