Aktualizácia Xbox konzol priniesla zlepšenia a aj jedno nostalgické prekvapenie

Aktualizácia Xbox konzol priniesla zlepšenia a aj jedno nostalgické prekvapenie

 

Smer k prvému Xboxu.

Microsoft vydal májovú aktualizáciu pre Xbox Series X/S a Xbox One konzoly, ktorá prináša veľké zlepšenia pri používaní vašich konzol od Microsoftu. Niektoré zmeny sa však týkajú iba Xbox Series X/S konzol a nižšie pochopíte prečo.

Quick Resume je dostupnejší a užitočnejší

Funkcia Quick Resume umožňuje hráčom expresne rýchlo prepínať medzi jednotlivými hrami a v priebehu niekoľkých sekúnd ste tak tam, kde ste naposledy v hre skončili. Problém však bol v tom, že neexistoval spôsob, ako systéme nájsť, ktoré hry sú uložené v QR funkcii, no to sa teraz mení. Všetky hry ktoré sú uložené v Quick Resume pamäti totiž nájdete v Guide v časti Quick Resume. Odtiaľ medzi nimi môžete prepínať, alebo jednotlivé hry v Quick Resume deaktivovať.

„Audio Passthrough“

Konzola dostala možnosť tzv. Audio Passthrough a tá umožňuje mediálnym aplikáciám (Netflix, Disney+...) obísť konzolu pri spracovávaní zvuku, aby ste tak mali vždy čo najkvalitnejší audio zážitok. Ak aplikácia túto možnosť podporuje, tak ju uvidíte aktívnu v Guide.

Rýchlejšie odhalenie Game Pass hier

Nová funkcia v operačnom systéme Xbox One a Xbox Series X/S vám umožní pozrieť si trailer na hry v službe Xbox Game Pass tým, že na nich budete mať kurzor. Nemusíte sa tak dostávať do obchodu na to, aby ste zistili, či daná hra je pre vás.

Nové dynamické pozadia

Microsoft pridal do operačného systému nové dynamické pozadie nazvané Motes. Následne však pridal ďalšie, ktoré určite poteší tých skôr narodených fanúšikov Xboxu. Je totiž vyvedené do témy prvej Xbox konzoly.

Ďalšie zlepšenia sa týkajú aplikácií Family Settings pre manažovanie rodičovských práv (hráč môže požiadať rodičov o prístup k multiplayeru, ktorý im príde ako notifikácia v smartfóne) a taktiež aj zlepšenia štandardnej Xbox aplikácie (zobrazenie achievementov a herných štatistík).

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk