Xbox Cloud Gaming konečne prichádza na PC a iOS zariadenia

Xbox Cloud Gaming konečne prichádza na PC a iOS zariadenia

 

Všetko cez prehliadač.

Herné streamovanie Xbox Cloud Gaming je od svojho oficiálneho spustenia v decembri zatiaľ dostupné iba na Android zariadeniach, no Microsoft už niekoľkorát avizoval, že je iba otázkou času, kedy sa rozšíri aj na ďalšie platformy. A ten moment prichádza teraz.

Microsoft totiž oznámil, že už od dnes začne užívateľom rozosielať pozvánky do uzavretého testovania služby Xbox Cloud Gaming na platformách iOS a PC. Na oboch týchto platformách bude herné streamovanie fungovať jednoducho. Do webového prehliadača (Chrome, Edge alebo Safari) zadáte odkaz www.xbox.com/play, prihlásite sa pod svojim Microsoft účtom, vyberiete hru, ktorú chcete hrať a hotovo. Samozrejme, na hranie potrebujete gamepad a to buď cez Bluetooth alebo USB pripojenie. Na iOS však môžete využiť aj dotykové ovládanie, ktoré podporuje vyše 50 hier.

Uzavreté testovanie však znamená, že si budete musieť počkať na to, či vás doň Microsoft zaradí. Podľa VP služby Project xCloud Catherine Gluckstein sa prvé pozvánky začnú rozdávať už dnes a prvoradým cieľom tohto testovania bude vychytanie všetkých problematických oblastí streamovania a postupom času budú pribúdať ďalšie a ďalšie pozvánky. Na prístup k hrám potrebujete mať aktívne Xbox Game Pass Ultimate predplatné a taktiež internetové pripojenie s minimálnou rýchlosťou 10Mbps.

A ešte jedna potešujúca správa. Šéf Xboxu Phil Spencer na sociálnej sieti Twitter prezradil, že v Microsofte už prebieha interné testovanie tzv. Series X server blades. Dátové centrá služby xCloud sú totiž vytvorené z Xbox One S konzol čo so sebou prináša obmedzenia – rozlíšenie je maximálne 720p a iba next-gen hry ako The Medium sa cez Xbox Cloud Gaming hrať nedajú. Ak sa však do dátových centier dostanú Series X racky, tak by sa rozlíšenie mohlo zvýšiť až na 4K a dostupné by mali byť všetky hry.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk