Európska Komisia priklepla Microsoftu Bethesdu za 7,5 miliardy dolárov

Európska Komisia priklepla Microsoftu Bethesdu za 7,5 miliardy dolárov

 

Už nič nestojí v ceste.

Zdá sa, že transakcii, ktorá bola ohlásená ešte v septembri 2020 už nič nebráni v jej dokončení. Teda, minimálne z právneho hľadiska. Európska Komisia sa totiž pridala k SEC a posvätila nákup spoločnosti Zenimax Media Microsoftom a to v hodnote 7,5 miliardy dolárov. Microsoft sa tak stane výlučným vlastníkom vydavateľa Bethesda a ôsmich štúdií, ktoré existujú pod týmto vydavateľstvom.

Konkrétne ide o štúdia Bethesda Game Studios, id Software, MachineGames, Tango Gameworks, Zenimax Online, Arkane, Roundhouse Studios a Alpha Dog. Počet first-party štúdií Microsoftu sa tak zvýši na 23.

„Komisia dospela k záveru, že navrhovaná akvizícia nevyvolá žiadne obavy z narušenia hospodárskej súťaže vzhľadom na obmedzenú pozíciu kombinovaného subjektu na predchádzajúcom trhu a prítomnosť silných konkurentov v distribúcii videohier. Transakcia bola preskúmaná v rámci bežného postupu preskúmania fúzie.“

 

Každým dňom by sa tak mal o slovo prihlásiť Microsoft, ktorý Bethesdu oficiálne privíta v Xbox rodine a prezradí nám, čo táto akvizícia znamená pre hráčov.

Zdroj: EU

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk