Čo tak zahrať si Stadiu? Xbox sa po rokoch konečne dočkal nového prehliadača

Čo tak zahrať si Stadiu? Xbox sa po rokoch konečne dočkal nového prehliadača

 

Zatiaľ však iba pre niektorých.

Asi nebudeme ďaleko od pravdy keď povieme, že súčasný internetový prehliadač na konzolách Xbox One a Series X/S je celkom veľká katastrofa. Odhliadnuc od veľkého množstva pádov tento prehliadač nepodporuje niektoré základné funkcie bežných prehliadačov a preto sa nedá použiť prakticky na nič.

A aj napriek tomu, že Microsoft ešte donedávna tvrdil, že neplánuje zmenu, tak tá zmena zrazu predsa len prišla.

Členovia Alpha Skip-Ahead časti Insider Programu si už totiž po novej aktualizácii môžu vyskúšať úplne nový prehliadač Microsoft Edge, ktorý je postavený na jadre Chromium (na ňom funguje aj Google Chrome). Ide tak o rovnaký prehliadač, ktorý nájdete aj v počítačoch s takmer rovnakými funkciami. Prehliadač dokonca podporuje aj rozšírenia a synchronizáciu s prehliadačom na desktope a mobile.

Tento prehliadač má však k dokončeniu ešte trochu ďaleko. To je však asi dôvod, prečo je zatiaľ dostupný iba pre Insider členov, aby ho tí poriadne otestovali. Fascinujúce však na ňom je to, že vzhľadom na jeho Chromium jadro ho môžete použiť ako prehliadač na využívanie streamovacej služby Google Stadia, nakoľko tá funguje práve na prehliadačoch s Chromium jadrom. To síce asi nie je typ používania, ktorý by mal Microsoft na mysli, no ak je taká možnosť...

Zdroj: PureXbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk