Nová Need for Speed hra odložená na 2022 a môže za to nový Battlefield

Nová Need for Speed hra odložená na 2022 a môže za to nový Battlefield

 

Toto nevyzerá na dokončenie podľa plánu.

Šéfka EA štúdií Laura Miele v rozhovore pre Polygon prezradila, že Electronic Arts interne odložil vydanie novej Need for Speed hry z budúceho finančného roka na ten ďalší, čo znamená, že hry sa nedočkáme skôr ako v marci 2022 a jej pravdepodobné vydanie bude na jeseň budúceho roka.

Hra bude určená pre starú a aj novú generáciu konzol. Dôvod pre tento krok je však celkom zvláštny. EA chce mať totiž za každú cenu dokončený nový Battlefield ešte v priebehu tohto roka a preto štúdio Criterion pozastaví práce na novej Need for Speed hre, aby pomohli štúdiu DICE s vývojom a včasným dokončením nového Battlefieldu: „Na tento projekt chceme presunúť všetky zdroje, ktoré máme k dispozícii,“ pričom Miele zároveň potvrdila nedávne špekulácie, že s hrou opäť pomáha aj štúdio DICE Los Angeles: „Tí na nej pracujú už vyše roka a venujú sa niektorým úžasným veciam vrámci live service.“

Miele toto rozhodnutie z časti odôvodnila nedávnou kúpou vývojárskeho štúdia Codemasters. Táto kúpa totiž EA umožní vydávať pretekárske hry každoročne a to bez nutnosti mať pripravenú sériu Need for Speed. Na tento rok má Codemasters napríklad pripravenú minimálne novú hru v sérii F1, čo EA očividne stačí na to, aby nový Need for Speed odložili.

Zvláštne na celej situácii je však to, že ešte minulý mesiac vedenie EA tvrdilo, že DICE je popredu s vývojom novej Battlefield hry, čo naznačovalo, že jej včasné dokončenie by malo byť bezproblémové. Teraz to však vyzerá tak, že EA sa snaží dodať DICE vývojárske zdroje na to, aby sa hra stihla dokončiť.

„Battlefield vyzerá skvelo a tím pracuje neuveriteľne tvrdo. Tlačili na to už aj minulý rok a áno, pracujeme z domu. A je to ťažké – vyvíjať hry z domu a tím DICE je už trochu unavený. Máme však skvelú hru a vidím veľký potenciál. Hráme, aby sme vyhrali a aby sme vydali skvelú Battlefield hru.“

Zdroj: Polygon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk