Súboj Xbox Series X a počítača za 500$ nedopadol pre PC Master Race až tak beznádejne

Súboj Xbox Series X a počítača za 500$ nedopadol pre PC Master Race až tak beznádejne

 

Novučičkú zostavu však nečakajte.

PC vs. konzoly. Nekonečná internetová bitka dvoch táborov. Jedna skupina argumentuje cenou, druhá zas argumentuje tým, že počítač je multifunkčný nástroj. Faktom však je, že vyskladať počítač, ktorý by poskytol za podobné peniaze podobný výkon je asi nadľudská úloha. Alebo nie?

Presne o to sa totiž pokúsil populárny Youtube kanál Linus Tech Tips, ktorý si povedal, že vyskladá počítač za cenu, ktorá sa bude približovať 500$ cenovke konzoly Xbox Series X a prevedie tento počítač skúškou ohňa.

Na to, aby sa však do tejto ceny zmestili, museli siahnuť na dno síl a skúšať komponenty do tohto počítača zháňať mnohými...alternatívnymi spôsobmi. Čo tak základná doska z Aliexpressu? Alebo používaný Intel Xeon procesor z Ebay? 16GB DDR4 RAM tiež z Ebay? A taktiež používaná GeForce GTX 1070. A k tomu čo najlacnejšia možná skrinka, Xbox 360 ovládač pripojený cez kábel a 240GB NVMe SSD disk, čo je štvrtinová kapacita oproti Xbox Series X.

Celkovo táto zostava vyšla na 507,57$, čo je takmer suma, ktorú zaplatíte za Xbox Series X. Prekvapenie však prišlo pri testovaní. Linus otestoval hry ako Rocket League, Doom Eternal a Forza Horizon 4 a zistil, že tento systém sa prekvapujúco celkom približoval výkonu hier na konzole Xbox Series X pričom si samozrejme ponecháva výhody PC. No vzhľadom na to, že išlo o staršie komponenty, tak chýbajú všetky moderné prvky ako ray tracing, DirectX 12 Ultimate, HDMI 2.1 atď.

Pokus to bol teda hodnotný, no opäť sa raz potvrdilo, že ak vám ide o cenu, tak konzola je asi rozumnejším riešením...

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk