Výkonnostná výhoda Xbox Series X sa po prvýkrát plne prejavila pri Hitman 3

Výkonnostná výhoda Xbox Series X sa po prvýkrát plne prejavila pri Hitman 3

 

Nástroje konečne dorazili?

Celkom nepríjemný šok zažili zástupcovia fanúšikov konzoly Xbox Series X hneď po vydaní a pri prvom porovnaní multiplatformových hier oproti Playstation 5. Napriek tomu, že na papieri je konzola od Microsoftu jednoznačne výkonnejšia, tak Assassin’s Creed Valhalla prekvapujúco fungoval lepšie na konzole od Sony.

Z toho následne vzniklo memečko, ktorým sa fanúšikovia Playstation 5 vysmievali svojim sokom v tejto urputne dôležitej bitke a budúcnosť ľudstva. Microsoft totiž síce stihol do obchodov dostať nové konzoly, no vývojárom nestihol dokončiť nové softvérové vývojárske prostredie známe pod skratkou GDK. A práve to malo byť údajne za neuspokojivým výkonom.

Prešli však iba 2 mesiace a zdá sa, že druhá vlna multiplatformových hier už čo-to napráva. A dôkazom je posledný diel trilógie série Hitman, ktorý vyšiel včera. Redakcia Digital Foundry sa už pozrela na zúbok tejto hre a výsledky sú celkom jednoznačné.

Najlepšou konzolovou verziou Hitman 3 je tá pre Xbox Series X, ktorá funguje v natívnom 4K rozlíšení a takmer dokonalých 60FPS. Jedinou pračudnou výnimkou je jedna oblasť na jednej mape, kde framerate klesne nižšie.

Playstation 5 verzia oproti tomu ponúka rozlíšenie 1800p, nižšie nastavenie tieňov a dokonalých 60FPS.

Pochopiteľne najslabšou verziou je tá pre Xbox Series S, ktorá ponúka 1080p rozlíšenie, nižšie nastavenie tieňov, slabšie rozlíšenie textúr, no taktiež ponúka 60FPS s výnimkou tej výnimky oblasti na mape Mendoza.

Rozdiel medzi časmi načítavania je zanedbateľný. Najrýchlejšia ja Playstation 5, ktorej trvalo načítanie levelu Dubaj 7,18 sekundy, nasleduje Xbox Series X s 7,53 sekundy a Xbox Series S s 8,06 sekundy.

Verzia hry pre staré konzoly funguje v 30FPS, no PS4 Pro verzia má verziu 1080p a 60FPS (cez tzv. frame interpolated možnosť), ktorá je pravdepodobne pridaná kvôli podpore VR.

Viac už však v samostatnom videu od Digital Foundry.

Zdroj: Digital Foundry
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk