Hra Indiana Jones: Kto ju tvorí, kedy príde a čo bude s Wolfenstein 3?

Hra Indiana Jones: Kto ju tvorí, kedy príde a čo bude s Wolfenstein 3?

 

Od náckov k náckom.

Včera podvečer sme sa dozvedeli veľmi prekvapujúcu a zaujímavú informáciu. Švédske štúdio MachineGames pracuje na hre Indiana Jones. Asi najslávnejší archeológ sa tak po rokoch vráti aj na videoherné obrazovky. Ohlásenie hry, respektíve teaser však vyvolal obrovské množstvo otázok a to aj napriek tomu, že na niektoré z nich odpovedal.

Kto na hre vlastne pracuje a čo to bude za hra?

Vydavateľ Bethesda prezradil, že vývoju hry sa venuje švédske štúdio MachineGames, ktoré sa od svojho vzniku v roku 2009 venovalo výlučne hrám zo série Wolfenstein. V roku 2014 vytvorili hru Wolfenstein: The New Order, v roku 2015 samostatné rozšírenie The Old Blood a v roku 2017 pokračovanie The New Colossus. So štúdiom Arkane spolupracovali na hre Wolfenstein: Youngblood.

Oveľa zaujímavejší je však fakt, že na hre sa v pozícii výkonného producenta bude podieľať Todd Howard, šéf štúdia Bethesda Game Studios, ktorý má momentálne plné ruky práce s vývojom hry Starfield. Ako to bude stíhať? Vice-prezident Bethesdy Pete Hines prezradil, že Howard je celoživotným fanúšikom Dr. Jonesa a jeho podiel na tejto novej hre v žiadnom prípade neovplyvní rýchlosť vývoja Starfield a ani The Elder Scrolls VI. To naznačuje, že aj keď meno Howarda bude pri projekte svietiť, tak na každodennom vývoji sa asi podieľať nebude.

Hry sa však tak skoro nedočkáme. Pretože Wolfenstein

Je zrejmé, že do vydania hry uplynú ešte roky. Toto ohlásenie teda bolo skôr v štýle „na toto sa v budúcnosti môžete tešiť.“ Ak môžeme vložiť do článku subjektívny názor, tak určite ju neočakávame skôr ako v roku 2024. To, že na ďalšie informácie si ešte chvíľu počkáme naznačil aj oficiálny Twitter účet Bethesdy tesne po ohlásení.

Predpokladáme, že štúdio je momentálne v pokročilej fáze vývoja hry Wolfenstein III. Pete Hines ešte v roku 2018 potvrdil, že Wolfenstein sa určite dočká tretieho pokračovania v ktorom sa opäť chopíme B.J. Blazkowicza. A silne pochybujeme, že štúdio zrazu zrušilo projekt v hlbokom štádiu vývoja, len preto, aby okamžite začali pracovať na hre Indiana Jones.

Ak teda čakáte oficiálne predstavenie niekedy v lete, počas obdobia konferencií, tak by sme na vašom mieste určite krotili očakávania.

Čo môžeme vlastne očakávať?

Kto dával počas teaseru poriadny pozor, tak určite si všimol niekoľko drobných detailov, ktoré nám vývojári v teaseri nechali. Okrem loga Bethesdy a MachineGames sa tam totiž nachádzala aj letenka do Ríma s dátumom 21. október 1937. Takže je zrejmé, že hra sa bude odohrávať v tradičnom období Dr. Jonesa a MachineGames tak neporuší svoju tradíciu a opäť budeme bojovať proti Nacistom. Tentokrát však v období pred 2. svetovou vojnou.

Otázne je, čo to bude za hru. Keď si predstavíme Indiana Jones hru, tak asi každému napadne akčná adventúra z pohľadu tretej osoby. Niečo ako Uncharted. Veď Uncharted bol vlastne inšpirovaný Jonesom. Lenže MachineGames doteraz vytvárali výlučne FPS hry, takže sme sami zvedaví, ako sa s týmto popasujú.

Čo Microsoft?

Ako možno viete, Microsoft v septembri 2020 oznámil, že sa stane novým vlastníkom Zenimax Media, pod ktorý spadá celé vydavateľstvo Bethesda. Táto transakcia však bude dokončená niekedy v najbližších mesiacoch a momentálne ešte Microsoft Bethesdu nevlastní. Napriek tomu, že táto transakcia ešte nie je dokončená, tak je otázne, či sa hry Indiana Jones dočkajú aj hráči na Playstation 5.

Je zrejmé, že rokovania o poskytnutí licencie sa začali ešte pred odkúpením Bethesdy. Takže to by napovedalo tomu, čo hovoril Spencer tesne pod ohlásení transakcie, že hry budú exkluzívne „prípad od prípadu“ a hra bude dostupná všade.

Na druhej strane však vlastník licencie Disney už viackrát ukázal, že nemá problém s tým, keď sú ich značky exkluzívne, čo sme mohli vidieť na Playstation exkluzivite Spider-Man hier a Switch exkluzivite Marvel Ultimate Allience 3: The Black Order. A taktiež musíme pripomenúť, že ani oficiálne účty Playstation na sociálnych sieťach zatiaľ existenciu tejto hry "neprizanli" napriek tomu, že sociálne účty Xboxu o nej veselo rozprávajú. Odpoveď na túto otázku je tak viac ako nejasná. Jedinou 100% istotou je, že hra bude určite dostupná na Xbox Series X/S a PC.

Otázne je taktiež, či bude hra v deň vydania v službe Xbox Game Pass. Microsoft síce sľúbil, že všetky first-party hry tam uvidíme hneď v deň vydania, no zmluva medzi Disney a Bethesdou môže takémuto postupu zabrániť.
Preto žiadne súdy vynášať nebudeme, pretože odpovedí na otázky sa aj tak skoro nedočkáme.

Zdroj: Gamespot/Twitter/IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk