Tvorcovia Wolfensteina ohlasujú vývoj novej hry Indiana Jones

Tvorcovia Wolfensteina ohlasujú vývoj novej hry Indiana Jones

 

Neskorá odpoveď Microsoftu na Uncharted?

Bethesda dnes na svojom Twitteri odteasovalo novú hru s Indiana Jonesom! Správne, žiadna Lara Croft, žiaden Nathan Drake ale Indiana Jones, ten, ktorý tu bol prvý. Hm, teoreticky tu bol prvý Allan Quatermain, ale z pohľadu hier kráľovské žezlo nepochybne patrí do rúk svojrázneho archeológa Indyho.

O vývoj sa ale nestará štúdio stojace za Skyrimom. Toho sa ujali tvorcovia znovuzrodeného Wolfensteina, čiže vývojári z Machine Games. Ako Bethesda uvádza vo svojej správe, ešte musí ubehnúť nejaký čas, aby bolo možné priniesť nejaké bližšie informácie. Vie sa ale, že príbeh bude zasadený do časov tej najväčšej Indyho slávy.

Už je tomu nejaký ten piatok, čo sme sa naposledy mohli s klobúkom na hlave a pleskavým bičom za Williamsovej znelky prehupovať z jedného brala na druhé. Ak nepočítam mobilné jednohubky a detské LEGO hry, poslednou riadnou Indyho adventúrou bol slabší titul Indiana Jones and the Staff of Kings z roku 2009. Za najlepšieho 3D Indyho doteraz stále platí Indiana Jones and the Infernal Machine ešte spred 20 rokov.

Hlavnou otázkou, ktorá bude nepochybne vŕtať v hlavách mnohých hráčov bude to, či je táto hra exkluzívna pre Xbox ekosystém (Xbox Series X/S konzoly a PC), alebo pôjde o multiplatformový projekt. Vývoj sa očividne začal ešte pred odkúpením Bethesdy Microsoftom a je to licencovaná hra od Disney, takže si vieme pokojne predstaviť, že si ju budú môcť užiť aj hráči na Playstation 5. Či to však tak aj bude, to ukáže až čas. Je však vysoko pravdepodobné, že hru si budú môcť užiť v deň vydania predplatitelia Xbox Game Pass. 

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk