Xbox konzoly sa dočkali prvej veľkej aktualizácie po začiatku novej generácie

Xbox konzoly sa dočkali prvej veľkej aktualizácie po začiatku novej generácie

 

Tá prináša hneď niekoľko užitočných noviniek.

Vydanie nových konzol je bez pochýb náročný proces a to aj bez toho, aby sme boli popritom svedkami celosvetovej pandémie. O to viac patrí Microsoftu a Sony uznanie za to, že napriek zopár zádrheľom to zvládli relatívne dobre. Konzoly sú však vonku a teraz je na čase vylepšovať produkty, ktoré máme doma. Sony už vydalo hneď niekoľko menších aktualizácií a teraz je na rade Microsoft.

Ten totiž včera oficiálne sprístupnil novembrový update, ktorí prináša pre majiteľov starých a aj nových Xbox konzol hneď niekoľko menších a väčších vylepšení, ktoré zlepšia užívateľské prostredie, výkon a pohodlie pri používaní konzol.

Dynamické pozadia

Majitelia Xbox Series X a S konzol sa môžu konečne pokochať dynamickými pozadiami, ktoré sa môžu stať oficiálnymi pozadiami pre ich konzolu. Na výber je zatiaľ sedem rôznych tém a ich hlavná farba sa upravuje podľa toho, akú farbu máte priradenú svojmu profilu. Toto je funkcia, ktorá je výsostne určená iba pre novú generáciu konzol a na tej starej dostupná nebude.

AutoHDR indikátor

Nové konzoly priniesli taktiež funkciu AutoHDR, ktorá pridáva HDR aj do hier, ktoré ho nikdy predtým nemali. Microsoft tak pridal do dashboardu indikátor, ktorý vám prezradí, či má hra aktivovanú funkciu AutoHDR alebo nie.

„Optimalizovaná“ ikona

Ak chcete jednoducho rozoznať, ktoré hry z vašej knižnice sú optimalizované pre Xbox Series X a S a ktoré teda musíte mať nainštalované na internom disku, tak vám určite pomôže jednoduchá ikona, ktorá sa objavuje pri jednotlivých hrách.

Presunuté achievementy

Sekcia Achievementov bola presunutá do časti Game Activity, kde okrem nich nájdete aj zoznam priateľov, ktorí hrajú túto konkrétnu hru, počet LFG postov, podujatia týkajúce sa tejto hry a oficiálny klub.

Pridanie členov rodiny

Pri úvodnom spúšťaní konzoly budete môcť priradiť ku konzole členov vašej rodiny, čo zjednoduší úvodné nastavovanie konzoly.

Pred-inštalujte si hry

Ak nejaká hra mieri do služby Xbox Game Pass, tak si ju budete môcť predinštalovať ešte predtým, ako tam bude oficiálne pridaná, aby ste ju následne mohli okamžite hrať bez čakania na stiahnutie.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk