Microsoft naznačuje, že Xbox hier priamo v televízore sa dočkáme v 2021

Microsoft naznačuje, že Xbox hier priamo v televízore sa dočkáme v 2021

 

Skôr, ako sme čakali.

Herné streamovanie Xbox hier je zatiaľ dostupné iba na platforme Android a tak má ešte ďaleko od prísľubu „hrania na ktorom zariadení chceme.“ No už čoskoro by sa malo objaviť aj na platforme iOS a Phil Spencer, šéf Xbox divízie naznačil, že sa ho dočkáme aj na PC a dokonca nahlas uvažoval aj o možnosti, mať cez herné streamovanie prístup k next-gen hrám cez Xbox One konzoly, čo by bolo celkom inovatívne.

A prioritou sú samozrejme aj televízory. Microsoft už dávnejšie ohlásil spoluprácu so spoločnosťou Samsung a pred niekoľkými dňami bola ohlásená aj spolupráca so spoločnosťou LG.

Je zrejmé, že Microsoft chce mať skutočne bezbariérové hranie, ktoré by zabezpečila aj integrácia služby xCloud priamo do aplikácií v televízore. V budúcnosti by sme tak nemuseli mať na hranie veľkých AAA hier ani konzolu. Jednoducho by sme našli v ponuke televízora aplikáciu, podobne ako Netflix, pripojili k nemu gamepad a jednoducho hrali.

A Spencer naznačuje, že takáto budúcnosť by mohla prísť skôr, ako sme si mysleli. V rozhovore pre The Verge totiž na otázku, či uvažujú o pridané xCloudu do televízorov odpovedal celkom jednoznačne: „Myslím, že toho sa dočkáme v najbližších 12 mesiacoch. Nemyslím si, že existuje niečo, čo by nám v tom mohlo zabrániť.“

Zároveň však dodal, že to nebude mať žiaden vplyv na konzolový biznis: „Nemyslím si, že nové konzoly sú posledným hardvérom, ktorý budeme predávať. Keď rozmýšľame o xCloude, čo je našou verziou Google Stadia a Amazon Luna, tak si myslím, že evolúcia by mala smerovať k hybridnému systému cloud výpočtov a lokálnej výpočtovej sily.“

Zdroj: TheVerge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk