Je možné, že hry od Bethesdy budú mať nakoniec na platformách Microsoftu len časovú exkluzivitu

Je možné, že hry od Bethesdy budú mať nakoniec na platformách Microsoftu len časovú exkluzivitu

 

Náznaky od finančného riaditeľa Xboxu.

Okolo akvizície Microsoftu a spoločnosti ZeniMax Media sa toho napísala už veľa. Na pretrase je hlavne vydavateľstvo Bethesda, ktoré gigant z Redmondu vlastní, respektíve po dokončení akvizície vlastniť bude. Otázkou je hlavne vydávanie obľúbených sérií na platformy od Nintenda či Sony. Mali sme tu rôzne vyjadrenia, ktoré komentoval Phil Spencer so slovami, že platformy budú riešiť u každej hry individuálne. Rovnako tak tu máme aj vyhlásenie Toda Howarda z Bethesdy, ktorý sa kajal, že je ťažké si predstaviť The Elder Scrolls 6 len ako exkluzivitu pre Xbox.

Je zrejmé, že okolo tejto témy sa toho napíše ešte veľa, takže si na konkrétne prípady musíme ešte počkať. Olej do ohňa teraz navyše prilial aj Tim Stuart, finančnú riaditeľ Xboxu, ktorý naznačil, že nie je ich cieľom z dlhodobého hľadiska stiahnuť hry Bethesdy z platforiem Nintenda, Sony či iných. "Všetko čo chceme je, aby tieto hry vychádzali ako prvé na našich platformách a ponúkli tam lepší zážitok, prípadne iné bonusy.", konkretizoval Stuart.

Rovnako tak naznačil, že tieto hry nakoniec nemusia byť na iných platformách ani osekané či vizuálne horšie, pretože tým lepším zážitkom má byť práve pridanie hier do služby Xbox Game Pass v deň vydania a to za prívetivý mesačný poplatok. Ako to nakoniec celé dopadne nám však ukáže až čas. Minimálne taký The Elder Scrolls 6 je stále hudba vzdialenej budúcnosti.

Zdroj: psu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk