Čísla predajov Xbox konzol sa nedozvieme aj keby boli vyššie ako predaje PS5

Čísla predajov Xbox konzol sa nedozvieme aj keby boli vyššie ako predaje PS5

 

Toto číslo totiž nie je až tak dôležité.

Microsoft počas Xbox One generácie prestal zverejňovať čísla predaných konzol a väčšina hráčov to pripisovala faktu, že Playstation 4 predával oveľa viac konzol a Microsoft tak nechcel vyzerať trápne.

A aj napriek tomu, že nové Xboxy sa na začiatku javia ako úspech, Spencer potvrdil, že oficiálne čísla predajov zverejňovať nebudú. A to aj v prípade, ak by boli vyššie, ako predaje konkurencie: „Môžem potvrdiť, že to robiť nebudeme.“

„Viem, že to možno môže vyzerať manipulatívne a ospravedlňujem sa za to, no nechcem aby sa môj tím sústreďoval na čísla predaných konzol. Najdôležitejšie číslo ku ktorému smeruje všetka naša práca je to, koľko hráčov hrá hry cez naše služby a ako často hrajú. To je to, čo je dôležité pre Xbox.“

„Keď začnem klásť dôraz na niečo iné tak to interne aj externe zmení zameranie. Veci, ktoré nemajú spätnú kompatibilitu sa stanú nezaujímavými. A tým, že naše hry vydávame v deň vydania aj na PC je dôvodom, prečo si niektorí nekúpia Xbox Series X. Budeme sa držať pevne metriky počtu hráčov. To je vec, ktorá nás má poháňať a nie to, koľko kusov plastovej krabice predáme.

„Ľudia nás stavajú do jednej klietky proti Sony a používajú na to práve predaje konzol, no tým pádom strácajú kontext toho o čom je hranie. Na svete sú tri miliardy hráčov, no iba 200 miliónov z nich má doma konzolu. V celkovom meradle sa podiel hráčov, ktorí majú doma konzolu zmenšuje.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk