Akú kapacitu disku vám ponúknu konzoly Xbox Series X, Xbox Series S a Playstation 5?

Akú kapacitu disku vám ponúknu konzoly Xbox Series X, Xbox Series S a Playstation 5?

 

Už poznáme všetky odpovede.

S kapacitou pevných diskov to v budúcej generácii konzol bude dosť náročné. Nároky na veľkosť disku nám rastú, no samotná kapacita diskov nerastie. Dôvodom je prechod na rýchle NVMe SSD disky v nových konzolách. Spoločnosti totiž nemohli do týchto konzol napratať veľké disky bez toho, aby sa to neodrazilo na výslednej cene. A možnosti rozšírenia síce existujú, no pod 200€ za 1TB sa asi tak skoro nedostaneme.

Takže, oficiálne údaje kapacít diskov jednotlivých konzol sú nasledujúce:

  • Xbox Series X – 1TB
  • Playstaiton 5 – 825GB
  • Xbox Series S – 512GB

To, či konzoly majú alebo nemajú mechaniky je absolútne irelevantné, pretože tak či tak sa jednotlivé hry musia inštalovať na pevný disk.

Toto sú však oficiálne čísla od výrobcov. Vieme však, že užívateľ určite nebude mať k dispozícii toto množstvo a preto sme boli zvedaví, aké množstvo GB bude dostupného priamo pre hráčov. A konečne máme k dispozícii všetky potrebné čísla.

Už dávnejšie sme vedeli, že Xbox Series X poskytne hráčom 802GB pevného disku a to sa potvrdilo aj v nedávnych dňoch.

Ďalší leak od užívateľa, ktorý má Playstation 5 doma potvrdil, že táto konzola poskytne užívateľom 664GB pevného disku, pričom ďalších 2,13GB si ukrojí predinštalovaná hra Astro: Playroom.

A konečne sme sa dozvedeli, akú kapacitu disku budú mať k dispozícii majitelia Xbox Series S. Z 512GB na krabici budú mať používatelia k dispozícii 363GB. Potvrdil to arabský užívateľ, ktorý má konzolu doma.

Ten taktiež potvrdil, že v nastaveniach nenašiel žiadnu možnosť deaktivovania funkcie Quick Resume, ktorá zaberá veľkú časť, ktorá je rezervovaná pre operačný systém.

Je to málo alebo veľa? To asi závisí od konkrétneho hráča. Možnosť rozšírenia kapacity disku to každopádne je a taktiež môžete ku svojim next-gen konzolám zapojiť aj svoje staré externé disky. Síce z nich nebudete môcť hrať next-gen hry, no stále ich môžete používať ako skladisko hier, ktoré chcete mať nainštalované, no práve ich nehráte.

Zdroj: Reddit/Twitter/MP1st

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk