Microsoft plánuje obísť pravidlá Apple a priniesť herné streamovanie hráčom na iOS

Microsoft plánuje obísť pravidlá Apple a priniesť herné streamovanie hráčom na iOS

 

Použije tú istú kľučku ako Amazon.

Zatiaľ čo predplatitelia Game Pass Ultimate na platforme Android si už niekoľko týždňov môžu užívať herné streamovanie, majiteľom iOS platformy zatiaľ zostali oči pre plač. Primárnym dôvodom sú podivné požiadavky spoločnosti Apple na fungovanie aplikácií pre herné streamovanie na ich platforme (to isté platí aj pre Google Stadia), ktoré nedávajú veľký zmysel a efektívne tak blokujú ich príchod na platformu.

Nádej však opäť začala planúť. Microsoft totiž plánuje obísť pravidlá spoločnosti Apple a to rovnakým spôsobom, ako ich obchádza aj Amazon so svojou nedávno ohlásenou streamovacou službou Amazon Luna. Podľa zdrojov webu Business Insider mala totiž včera Xbox divízia „all-hands“ míting na ktorom Phil Spencer povedal, že vydanie Xbox herného streamovania na iOS je naplánované na rok 2021 a to vo forme „prístupu priamo cez internetový prehliadač.“

To znamená, že Microsoft nevydá herné streamovanie ako aplikáciu na iOS, ale k hernému streamovaniu na tejto platforme sa dostanete jednoducho cez internetový prehliadač a tým pádom Microsoft nemusí brať žiaden ohľad na obmedzujúce pravidlá pre prístup na App Store zo strany spoločnosti Apple.

„Určite sa na iOS dostaneme,“ dodal Spencer. Microsoft však oficiálne túto informáciu odmietol potvrdiť a svoje vyjadrenie neposkytla ani spoločnosť Apple.

Na rovnakom mítingu Spencer potvrdil, že v roku 2021 sa Xbox herného streamovania dočkáme aj na PC a to taktiež formou internetového prehliadača. Táto forma streamovania bola testovaná interne zamestnancami Microsoftu už niekoľko mesiacov a zdá sa, že nič nebráni vydaniu služby na PC.

Zdroj: BusinessInsider

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk