Menšia, ako čokoľvek za posledné roky: Veľkosť Xbox Series S naďalej prekvapuje

Menšia, ako čokoľvek za posledné roky: Veľkosť Xbox Series S naďalej prekvapuje

 

Všetko dôležité v akcii.

Microsoft nám počas tohto týždňa neplánovane predstavil konzolu Xbox Series S a taktiež aj cenovku oboch next-gen konzol. Neplánovane vďaka leaku, nakoľko aj šéf Xbox divízie Phil Spencer potvrdil, že celé odhalenie sa malo udiať až počas budúceho týždňa. O to lepšie zvládnuté bolo všetko zo strany PR oddelenia Microsoftu, kde vtipné tweety striedala jedna informácia za druhou.

Predčasné odhalenie však tiež znamenalo, že marketingový plán neprebehol presne tak, ako mal. Je zrejmé, že k mnohým populárnym Youtuberom sa mali dostať dummy vzorky next-gen konzol a videá mali byť vydané hneď po ohlásení, no takto sme sa porovnávacích videí dočkali až teraz, niekoľko dní po odhalení.

Čo sú tieto dummy vzorky? Ide o prázdne obaly next-gen konzol Xbox Series X a Xbox Series S a ich jedinou „funkciu“ je poukázať na veľkosť nových konzol. A tých videí je hneď niekoľko. Asi najfascinujúcejšia je však konzola Xbox Series S, ktorá je menšia, ako čokoľvek, čo sme mali možnosť v podaní konzol vidieť za posledné roky (s výnimkou Switchu, ale to je hybridná konzola). A o to viac fascinujúce je to vzhľadom na fakt, aký výkon ponúka.

Vtipnou poznámkou je taktiež aj to, že zatiaľ čo zvyšok sveta sa hádal o tom, či Lockhart (kódové označenie Xbox Series S) vôbec existuje, tak redakcia Digital Foundry konzolu videla už v marci tohto roka, no nemali povolenie video vydať, pokiaľ nebude konzola ohlásená. To malo prebehnúť ešte v júni tohto roka, no nakoniec bolo odložené na september.

A ešte jedna drobnosť. Redakcia Windows Central si pripravila živé porovnanie veľkosti konzol Playstation 4 Pro, Playstation 5, Xbox Series X, Xbox Series S a Xbox One X.

Zdroj: Youtube/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk