Ceny Xbox Series X a Xbox Series S sú tu!: Tak lacnú next-gen konzolu ste nečakali!

Ceny Xbox Series X a Xbox Series S sú tu!: Tak lacnú next-gen konzolu ste nečakali!

 

Stále však neoficiálne.

Tak a máme to tu! Keď to nechce odhaliť Microsoft, tak to zaň odhalil internet. Xbox Series S (ktorý sme poznali pod označením Xbox Lockhart) je skutočnou konzolou a dokonca už vieme aj jej dizajn. Ten zverejnil redaktor webu Thurrott Brad Sams a tak, ako sme mohli očakávať, konzola Xbox Series S je bez Blu-Ray mechaniky a je vyvedená v bielej farbe, no so zaujímavou čiernou časťou, pod ktorou je pravdepodobne schovaný ventilátor.

Je však zrejmé, že konzola vychádza z dizajnového jazyka Xbox Series X, no oproti tejto konzole je oveľa kompaktnejšia.

Doslova neuveriteľná je aj cena. Xbox Series S sa má predávať za 299$, čo znamená, že u nás bude pravdepodobne stáť 299€. A aj keď je pochopiteľne menej výkonná ako Xbox Series X, tak ide o konzolu, ktorá bude schopná hrať všetky next-gen hry. V nižšom rozlíšení (konzola cieli na 1440p/1080p), ale predsa. A musíme povedať, že z ceny sme príjemne prekvapení, pretože next-gen konzolu za 299€ sme tu nemali už veľmi dlho.

Jedinou otázkou tak zostáva, akú kapacitu interného disku Xbox Series S ponúkne.

Čo však jej výkonnejší brat, Xbox Series X? Viacero zdrojov prezradilo webu Windows Central, že Xbox Series X (spolu s Xbox Series S) prídu na trh 10. novembra a táto konzola bude stáť očakávaných 499$, takže u nás pravdepodobne 499€.

Kúpiť si ju budete môcť aj cez program Xbox All Access, v ktorom dostanete okrem konzoly aj dva roky predplatného Xbox Game Pass Ultimate a ak sa rozhodnete pre Xbox Series X, tak vás mesačný poplatok bude stáť 35$ a ak sa rozhodnete pre Xbox Series S, tak mesačný poplatok bude 25$. Či však kúpa cez Xbox All Access bude dostupná aj v našom regióne je otázne. 

Takže, ceny sú vonku, teraz je na rade Sony. A samozrejme ešte zostáva oficiálne potvrdenie konzoly a cien Microsoftom, no to už vyzerá byť iba formalita.

Zdroj: WIndowsCentral/Thurrott

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk