343 Industries potvrdilo, že Halo Infinite sa bude odohrávať na Zeta Halo

343 Industries potvrdilo, že Halo Infinite sa bude odohrávať na Zeta Halo

 

Veľké implikácie pre potenciál príbehu.

To, že Halo Infinite sa bude odohrávať na prstenci Halo sme už vedeli prakticky od roku 2018, kedy sme sa dočkali prvého teaser traileru na hru. A aj keď sme tušili o aký prstenec to asi ide, nemali sme to potvrdené oficiálne. To sa však zmenilo teraz, keď šéf vývoja Chris Lee potvrdil, že príbeh Halo Infinite sa bude odohrávať na prstenci Zeta Halo.

A prečo by to malo byť dôležité? Pretože Zeta Halo je veľmi unikátny prstenec v histórii tejto série. Okrem toho, že ide o prstenec, ktorá má najväčšiu diverzitu ekosystému a veľké množstvo tvorov, tak veľmi dôležitá je aj jeho história.

Totižto, v histórii Halo univerza bolo ľudstvo v dávnych dobách veľmocou. No po konflikte s rasou Forerunners a po následnej prehre ich táto rasa geneticky degradovala na primitívnu rasu. V momente keď sa však objavila parazitická rasa Flood, nahnal jeden z vrcholných predstaviteľov rasy Forerunner, Master Builder Faber ľudí na Zeta Halo, aby na nich testoval možné protilátky proti Flood.

V praxi to teda znamená, že na prstenci by sme mali nájsť pozostatky starej ľudskej rasy a taktiež je veľmi veľká pravdepodobnosť, že počas príbehu narazíme na starých-známych kamošov, rasu Flood.

A aby toho nebolo málo, so Zeta Halo je spojená aj umelá inteligencia Mendicant Bias, čo je pre fanúšikov série veľmi známe meno.

Zdroj: WindowsCentral

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk