Bývalý inžinier Sony: Lockhart bude pre next-gen hry perfektný

Bývalý inžinier Sony: Lockhart bude pre next-gen hry perfektný

 

Ďalší názor na menšiu a slabšiu konzolu.

Teraz, keď už je existencia konzoly Xbox Lockhart prakticky istá, tak sa objavujú ďalšie a ďalšie reakcie na koncept vydania menej výkonnej, no lacnej next-gen konzoly. A pochvala za konzolu sa k Microsoftu dostala aj od bývalého inžiniera spoločnosti Sony Matta Hargetta.

Ten komentoval novú informáciu, že grafický čip Lockhart bude mať 20 Compute Units na čo mnohí reagovali sklamaním, nakoľko Xbox One X ich má 40.

„Tom je často rýchly a unáhlený s technickými faktami, no v tomto som s ním, keď si ľudia myslia, že 20CU grafický čip bude zdržiavať next-gen hry. Dvadsať 5nm RDNA2 CU je perfektných pre moderný prenosný herný hardware, ktorý cieli 720p/1080p, ktorý je kompatibilný s viac ako 900 hrami.“

Na tomto príspevku sú však zaujímavé dve veci. Prvá z nich je slov „portable gaming hardware,“ čo by mohlo naznačovať nejakú formu prenositeľnosti. Veľmi však pochybujeme, že Lockhart bude hardvérom na štýl konzoly Nintendo Switch a preto si myslím, že Hargett mal skôr na mysli rozmery samotnej konzoly, ktoré majú byť menšie ako Xbox Series X a oveľa menšie ako Playstation 5. Druhou zaujímavou informáciou je spomenutých 5nm. Podľa zverejnených informácií majú totiž čipy XsX a PS5 byť vyrábané cez 7nm+ výrobný proces, no to, že Hargett napísal priamo 5nm naznačuje, že vie niečo viac.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk