Microsoft plánuje „zasendvičovať“ Sony medzi dve svoje veľké podujatia a to hlavné už má svoj dátum

Microsoft plánuje „zasendvičovať“ Sony medzi dve svoje veľké podujatia a to hlavné už má svoj dátum

 

Sony asi bude musieť ísť s cenou ako prvé.

Hra na mačku a myš sa pomaly ale isto končí. Ak chcú Sony a Microsoft spustiť predobjednávky svojich next-gen konzol a vydať ich koncom tohto roka, je najvyšší čas, aby nám prezradili cenu nových systémov.

A vyzerá to, že august bude tým mesiacom, kedy sa dozvieme magické sumy určené pre štyri konzoly: Xbox Series X, Xbox „Lockhart,“ Playstation 5 a Playstation 5 Digital Edition.

Kto však pôjde ako prvý? To je veľmi dôležitá otázka, pretože od prvého ohlásenia sa pravdepodobne vyvíjať to druhé a nikto nechce byť tým, kto oznámi relatívne vysokú cenu nových systémov.

Situácia sa však začína vyjasňovať a podľa troch nezávislých zdrojov to vyzerá, že Microsoft plánuje „zasendivčovať“ Augustový State of Play medzi dve svoje vlastné podujatia. Znamená to taktiež, že v prípade, že si Microsoft odkladá ohlásenie cien svojich konzol až na August, tak Sony bude musieť cenu svojich konzol predstaviť ako prvé.

V praxi by to malo vyzerať tak, že v júli bude mať Microsoft svoju náhradu za E3 2020, kde ukáže svoje first-party a third party hry. Následne v Auguste by mala mať Sony svoj State of Play a ôsmy mesiac v roku zakončí Microsoft podujatím, kde predstaví svetu svoju Lockhart konzolu a ohlási aj cenu oboch konzol.

Túto informáciu prezradil redaktor Eurogamer Tom Phillips, redaktor VentureBeat Jeff Grubb a aj redaktor VGC Andy Robinson.

Okrem toho to vyzerá, že sme sa konečne dočkali finálneho dátumu konania Xbox Game Studios Showcase. Ten je podľa týchto zdrojov stanovený na štvrtok, 23. júla, no čas je zatiaľ neznámy. Samozrejme však všetci traja dodávajú, že veci sa môžu zmeniť, čo sme už niekoľkokrát mohli vidieť.

Podľa redaktora VGC Andyho Robinsona plánuje Microsoft v júli ukázať svetu prvú hru od nového Xbox štúdia, The Initiative. Tí údajne pracujú na reštarte série Perfect Dark, no táto informácia je zatiaľ v rovine špekulácií. Samozrejme tam uvidíme prvé zábery z hrania Halo Infinite a s najväčšou pravdepodobnosťou sa dočkáme aj predstavenia reštartu série Fable od Playground Games. Teda, okrem ďalších first-party a third-party ohlásení.

Zdroj: VGC/Eurogamer/VentureBeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk