Hra Sony a Microsoftu na mačku a myš pokračuje

Hra Sony a Microsoftu na mačku a myš pokračuje

 

Tiché odklady a presuny.

Marketingový zamestnanci Microsoftu a Sony to majú pri nových konzolách extrémne komplikované. Od korony, cez súčasné protesty v USA, možnosti prezentácie nových konzol sú značne obmedzené a preto sa plány neustále menia. Navyše, tieto plány musia brať do úvahy aj to, čo robí konkurencia.

A preto, keď minulý týždeň Sony ohlásilo presunutie Playstation 5 podujatia zo 4. júna, dalo sa očakávať, že Microsoft bude reagovať. Microsoft mal totiž na druhý týždeň júna naplánované niečo, čo redaktor Venture Beat Jeff Grubb mal označené ako „Xboxing Day“ a podľa jeho vlastných slov mal Microsoft počas tohto obdobia predstaviť verejnosti Xbox Series S konzolu, alebo Xbox Lockhart, ako ho poznáme.

Lenže, Sony svoje podujatie posunula a Microsoft rozhodne nechcel ísť prvý a preto sa rozhodli svoje podujatie/PR správu alebo to, čo mali v pláne posunúť na neskôr. Je zrejmé, že tŕňom v oku a dôvodom, prečo Microsoft nechce ísť ako prvý je cena konzol. Microsoft jednoducho nechce ísť s cenovkou vonku prvý a zdá sa, že to nechce spraviť ani Sony. Preto Microsoft interne odložil predstavenie Lockhartu na August, no v prípade potreby ho vie hocikedy presunúť aj naspäť na mesiac jún. Dôležité je proste iba to, aby Sony išlo s kožou na trh, ako prvé.

Grubb celú situáciu okolo Xboxing Day ozrejmil na podcaste Kinda Funny Daily od 34. minúty

Je to tak dosť šialená hra na mačku a myš, kedy Sony aj Microsoft čakajú, kým tá druhá spoločnosť predstaví cenu svojej novej konzoly, aby mohla tá prvá spoločnosť reagovať. A nakoľko cena Lockhartu je tým najväčším lákadlom, tak je zrejmé, že ak Sony predstaví cenu Playstation 5 vo štvrtok, tak Microsoft vytiahne Xboxing Day späť na mesiac jún, no v prípade, že tak neurobí, tak Microsoft ho posunie na mesiac August. Ako skonštatoval aj redaktor Windows Central Jez Corden – O Lockharte sa nedozvieme nič, pokiaľ Sony neukáže cenu svojej konzoly.

Samozrejme, toto sa absolútne netýka tzv. Xbox Game Studios Showcase, ktorý je naplánovaný na mesiac júl. Na tomto podujatí by sme sa mali dočkať next-gen hier od 15 Xbox štúdií a ďalších 3rd party vývojárov a má ísť o náhradu za zrušenú E3. Toto podujatie je stále plánované na siedmy mesiac roka 2020. Ak teda nepadne asteroid. V tomto roku by sme sa už nečudovali ničomu.

Zdroj: VentureBeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk