Zdá sa, že Microsoft neplánuje nové UI pre Xbox Series X

Zdá sa, že Microsoft neplánuje nové UI pre Xbox Series X

 

Striktné generácie sa končia.

Konzolový hráč je zvyknutý na niekoľko vecí. V prvom rade na to, že s novou konzolou si musí kúpiť aj nové hry, aby mal čo hrať. Zároveň na to, že k novej konzole bude potrebovať nové príslušenstvo a nakoniec aj na to, že operačný systém konzoly vyzerá úplne inak.

Zdá sa však, že Microsoft chce tento zvyk narušiť čo možno najviac a priniesť tak užívateľom čo možno najpohodlnejší prechod z Xbox One na Xbox Series X. Vaše príslušenstvo a gamepady by mali fungovať a spätná kompatibilita by mala zabezpečiť to, že budete mať neustále čo hrať. Čo však operačný systém?

Zdá sa, že ani tam Microsoft zmeny neplánuje a dashboard/UI Xbox Series X bude rovnaké ako to v Xbox One. Microsoft pred niekoľkými dňami vydal upravený Guide, ktorý značne zjednodušil všetky jeho aspekty a vyvolal otázniky, prečo Microsoft stále masívne upravuje systém konzoly, keď sa konzolová generácia končí.

Redaktor The Verge, Tom Warren však prezradil, že Microsoft plánuje celý tento operačný systém preniesť do konzoly Xbox Series X. Dôvod je ten, aby medzi xCloud/Xbox One a Xbox Series X nebol v tomto ohľade žiaden podstatný rozdiel.

To znamená, že video, ktoré predstavovalo funkciu Quick Resume je celkom verným predobrazom toho, ako bude vyzerať užívateľské prostredie Xbox Series X. Samozrejme so všetkými zmenami, ktoré medzičasom prídu.

Zdroj: Verge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk