VR vývojár: Microsoft sa s podporou VR nemá kam ponáhľať

VR vývojár: Microsoft sa s podporou VR nemá kam ponáhľať

 

Do mainstreamu je to ešte ďaleko.

Po predstavení Xbox Series X padlo mnoho otázok smerom k potencionálnej podpore VR. A zdá sa, že Microsoft zatiaľ nemá záujem vstupovať do tohto biznisu bez ohľadu na to, že Sony je so svojim Playstation VR dosť zahniezdení. V celkovom meradle ale predaje VR setov stále nedosahujú fascinujúce čísla a stále sa o nich hovorí skôr v rozhovoroch o budúcnosti hrania.

Jesse Schell zo štúdia Schell Games, ktoré sa špecializuje na hry pre VR/AR však v rozhovore prezradil, že Microsoft sa ohľadom VR nemá absolútne kam ponáhľať. „Spoločnosti ako Microsoft nemajú dôvod ponáhľať sa. Môžu čakať a sledovať, čo funguje a čo nie a následne na základe toho konať. Napríklad Apple v súčasnej dobe neskúša byť inovatívny, iba zoberú to, čo niekde inde funguje a vylepšia to.“

Otázkou je, čo ďalej pre VR. Platforma sa dočkala obrovského megatitulu v podobe Half-Life: Alyx a dá sa skonštatovať, že už keď ani Half-Life neposunie VR platformy viac do stredu záujmu hráčov, tak asi máločo to dokáže. Podľa Shellových slov síce Microsoft nie je lídrom vo VR, no môže veľmi flexibilne reagovať v momente, keď to bude vyzerať, že trh VR chce, čo momentálne nie je až tak pravda.

Zdroj: GameRant

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk