Analytik: Je možné, že koronavírus spôsobí odklad nových konzol na menších trhoch

Analytik: Je možné, že koronavírus spôsobí odklad nových konzol na menších trhoch

 

Takže pravdepodobne aj Slovensko.

COVID-19, alebo koronavírus pustoší takmer celý svet a bude mať nepochybne vplyv aj na vydanie nových konzol. Sony a Microsoft sa zatiaľ tvária, že to ich plány neovplyvnilo, no stále existuje reálna možnosť odkladov oboch systémov v prípade, že sa produkcia neuskutoční podľa plánu. Mnoho analytikov sa zhoduje na to, že možností je niekoľko.

Steven Bailey, herný analytik, ktorý pracuje pre firmu Omdia tvrdí, že aj Microsoft a aj Sony sa budú snažiť o to, aby sa celoplošnému odkladu vyhli. Ten by ich totiž stál veľkú kopu peňazí a to určite nie je niečo, čo by chceli urobiť: „Vydanie konzoly stojí miliardy a plánovanie trvá roky. Logistika za týmto je prepracovaná a keď začnete dvíhať oponu tak to stojí marketingové peniaze. Vybrali si rok 2020 namiesto 2021 preto, lebo potrebujú dať nový cyklus konzol do pohybu.

Jedným spôsobom, ako môžu firmy zabezpečiť „aby sa vlk najedol a aj ovca zostala celá“ môže byť napríklad menšie zásobovanie trhov, ktoré nie sú pre spoločnosti až tak dôležité: „Určite budú chcieť držať stanovené obdobie vydania pre kľúčové trhy, no môžeme očakávať obmedzenie dodávok na menšie trhy a niektoré pravdepodobne zažijú aj odklad až na rok 2021.“

Prečo však Microsoft naďalej tvrdí, že vydá konzolu v čase „Holiday 2020?“ Pretože podľa Baileyho nemá význam ohlasovať možnosť odkladu konzoly koncovým zákazníkom, pokiaľ to nie je 100% isté.

Akú však máme očakávať cenu pre tieto nové konzoly? Podľa Baileyho existuje psychologická hranica, ktorú ani jedna spoločnosť nebude chcieť prekročiť: Ceny oboch zariadení sa pohybujú v hraniciach 400-500$, no ísť nad 500$ je už veľká psychologická prekážka, takže si myslím, že spoločnosti radšej vygenerujú stratu na predanom hardvéri a nebudú riskovať jej prekročenie. Dostať ľudí na platformu je dôležitejšie ako vygenerovať zisk z krátkodobého hľadiska. Dôležitý je dlhodobý zisk.“

Vzhľadom na to, že Slovensko je nepochybne malým herným trhom tak je zrejmé, že ak by prišlo k obmedzeniu distribúcie nových konzol na menšie trhy, tak to určite pocítime.

Zdroj: TrueAchievements

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk