OFICIÁLNE POTVRDENÉ: Xbox Series X s výkonom 12 TFLOPS a ďalšie skvelé funkcie

OFICIÁLNE POTVRDENÉ: Xbox Series X s výkonom 12 TFLOPS a ďalšie skvelé funkcie

Microsoft hodil do ringu ďalšie rukavice.

Zatiaľ čo všetci netrpezlivo čakáme na odhalenie detailov nového PlayStationu, tak Microsoft pokračuje v postupnom servírovaní ďalších informácií k novej generácii Xboxu. Dnes tu máme konečne potvrdenie o výkone grafickej jednotky, ktorý skutočne prinesie dvojnásobný nárast výkonu oproti Xbox One X - a teda 12 TFLOPS. A to nie je všetko, pribudli aj iné zaujímave funkcie, prinášame vám oficiálne oznámenie.

Procesor novej generácie: Pripravovaný Xbox Series X je skutočne najvýkonnejšia konzola, na ktorej sme kedy pracovali, využívajúca moderné architektúry Zen 2 a RDNA 2 AMD. Ponúkne štvornásobný výkon oproti konzolám Xbox One a umožní vývojárom využívať GPU o výkone 12 TFLOPS. Je to dvakrát viac ako pri aktuálne najvýkonnejšej konzole Xbox One X. Nová generácia Xboxu prinesie skutočný generačný skok vo vizuálnom spracovaní. Pripravte sa na lepší framerate a sofistikovanejšie herné svety.

Hardvérovo riešený DirectX RayTracing: Očakávajte dynamickejšie a realistickejšie prostredia, a to vďaka hardvérovo riešenému DirectX RayTracingu. To znamená, že osvetlenie bude ako v skutočnosti, to sa týka aj odrazov svetla a realistickej akustiky v reálnom čase.

Variabilná obnovovacia frekvencia, VRS: Náš patent na VRS umožňuje vývojárom plne využívať výkon Xbox Series X. Jeho výsledkom je stabilnejší framerate a vyšší výkon, ktorý neovplyvní výsledný vizuál.  

Dynamická latencia vstupu, DLI: Optimalizovali sme odozvu medzi hráčom a konzolou, počnúc bezdrôtovým gamepadom, ktorý využíva širokopásmový protokol. S touto novou funkciou bude ovládanie presnejšie a citlivejšie. 

Podpora 120 fps: S podporou až 120 snímkov za sekundu umožní Xbox Series X, aby vývojári prekročili hranicu štandardných 60 fps v prospech väčšieho realizmu a rýchlejšej akcie.

HDMI 2.1: Spolupracovali sme s výrobcami televízorov, aby sme dosiahli čo najlepší herný zážitok a to vďaka funkciám ako Automatický režim nízkej latencie (ALLM) a Variabilná obnovovacia frekvencia (VRR).

SSD disk: S našim SSD diskom novej generácie sú hry vylepšené v každom aspekte. Teraz môžu byť hry väčšie, dynamickejšie a načítajú sa takmer okamžite.

Rýchle obnovenie viacerých spustených hier, Quick Resume: S touto novou funkciou môžete okamžite pokračovať v niekoľkých rozohraných hrách. Už nemusíte čakať, kým sa hra načíta.

Štyri generácie hier: Náš záväzok kompatibility znamená, že súčasne hry pre Xbox One, vrátane spätne kompatibilných Xbox a Xbox 360 hier, vyzerajú a hrajú sa na Xbox Series X ešte lepšie, než kedykoľvek predtým. Vaše obľúbené hry, vrátane tých z Xbox Game Passu, budú mať lepšie snímkovanie, rýchlejšie načítavanie, lepšie rozlíšenie a grafické vylepšenia. To všetko bez toho, aby ich vývojári upravovali. Pripravte sa, že vaše Xbox One príslušenstvo bude taktiež spätne kompatibilné s Xbox Series X.

Xbox Game Pass: Aj do budúcna budeme ponúkať predplatiteľom first-party hry od prvého dňa, medzi ktorými je aj Halo Infinite.

Smart Delivery: Je funkcia, ktorá vám umožní, že ak si kúpite hru, môžete si byť istý, že si ju zahráte na konzole Xbox One a Xbox Series X, navyše v tej správnej verzii. Zaväzujeme sa používať funkciu Smart Delivery pri všetkých first-party hrách ako Halo Infinte a ďalších. Táto technológia bude dostupná všetkým vývojárom a vydavateľom. Bude len na nich, či sa ju rozhodnú využiť.

Microsoft tak hodil ďalšiu rukavicu do ringu a my s ešte väčším napätím čakáme na odpoveď zo stajne modrých. Zdá sa, že ak ide o Xbox Series X, tak poznáme všetko podstatné, teraz ešte tá cena a samozrejme hry.

Zdroj: xbox.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk