Xbox Series X ponúkne možnosť rozšírenia kapacity disku
Fáma

Xbox Series X ponúkne možnosť rozšírenia kapacity disku

 

Stále je tu však veľa otáznikov.

Pamätáte si keď sa nedávno objavili na internete fotografie novej Xbox Series X konzoly? Tak fotky možno neboli až tak extrémne kvalitné, no vďaka nim sme sa dozvedeli veľmi zaujímavé nové informácie o novej konzole od Microsoftu. A hlavne sme sa dozvedeli, aké porty sa chystajú na zadnej strane novej konzoly. USB, HDMI, S/PDIF, LAN kábel – všetko toto je štandard na každej konzole.

Okrem toho sa tam však objavil jeden zaujímavý a bližšie nešpecifikovaný port. Náš predpoklad bol, že buď ide o nejaký debug port pre vývojárov hier, ktorý vo finálnej verzii konzoly pre konzumentov nebude, alebo ide o priestor na rozšírenie kapacity interného SSD disku.

BINGO! Vyzerá to tak, že sme sa dokonale trafili v druhom prípade. Zdroje z prostredia spoločnosti Microsoft totiž prezradili Bradovi Samsovi z magazínu Thurrott (čo je dosť dobre informovaný zdroj) že tento tajný port bude skutočne slúžiť na rozšírenie kapacity disku.

Asi sa všetci zhodneme, že by to bola skvelá správa. Veľké množstvo hier má v dnešnej dobe viac ako 100GB a toto množstvo bude pravdepodobne v budúcnosti rásť. Všeobecne sa predpokladá, že nové konzoly budú vydané s 1TB kapacitou, ktorá sa tak nepochybne rýchlo zaplní. Možnosť rozšíriť si disk je preto extrémne dôležitá.

Stále je tu však mnoho nezodpovedaných otázok. V dnešnej dobe už totiž vieme, že obe konzoly budú používať NVMe SSD disky a preto pochybujeme, že Sony a Microsoft umožnia pripojenie klasického externého disku za účelom skladovania hier. Popieralo by to totiž filozofiu rýchleho načítavania hier a vývojárom by to urobilo vrásky na čele. Preto sa asi zhodneme, že jediné disky, ktoré potencionálne obe spoločnosti umožnia budú nejaká forma SSD disku.

Jeden z užívateľov si všimol, že rozmery tohto tajuplného portu sa podobajú na tie, ktoré majú čítačky na Type B CFExpress typy diskov a preto je dosť možné, že práve tieto disky budú podporované za účelom rozšírenia pamäte Xbox Series X. Jediný problém je, že tieto disky sú momentálne extréme drahé – 512GB disk by vás stál okolo 600€. Ale toto už ideme príliš do priestoru špekulácií. Je totiž pokojne možné, že klasické NVMe disky budú tiež podporované, akurát sa budú musieť umiestniť do špeciálneho obalu, ako za čias Xbox 360 S.

Zdroj: Thurrott

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk